Your browser does not support JavaScript or You have disabled it. Most of the features will not work so please enable JavaScript!

Multivitamín pro dospělé, Whole Food Daily Packs, 240 tablet

1 449,00 Kč

Nově v "daily balení" pro každý den. Výhodné balení pokud cestujete. Obal je vyroben z biodegradabilní kompostovatelné celulózy. Multivitamín pro dospělé Whole Food je plný základních vitamínů, minerálů a důležitých antioxidantů, maximum přírodních ingrediencí, bez JAKÝCHKOLIV hlavních potenciálních alergenů a zcela BEZ přísad. Multivitamín pro dospělé je vyroben převážně ze syrových potravin.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme

Multivitamín pro dospělé v praktickém balení na cesty. Balení obsahuje 240 tablet rozdělených po denní dávce. Jedná se o stejnou verzi jako ve skle, rozdíl je v ECO balení.

 • Eco balení zaručuje biodegradabilní kompostovatelná celulóza.
 • Praktické na cesty.
 • Více než 2000 mg zcela přírodního obsahu v denní dávce.
 • Esenciální chelátové a koenzymované formy vitamínů.
 • Aktivní folát 5-MTHF (potenciál vyšší propustnosti přes hematoencefalickou bariéru).
 • Více než 50 speciálních ingrediencí (spirulina, chlorella, antokyany, bioflavonoidy, lycopen, lutein a zeaxanthin, enzymy a další)
 • Dr. Mercola speciální blend ovoce a zeleniny (mix složek pro lepší antioxidační ochranu)

Máte hektický životní styl?

Multivitamín pro dospělé

Máte-li hektický životní styl a spoléháte zcela na zpracované potraviny a rychlé občerstvení, pravděpodobně z potravy nedostáváte všechny zdravé živiny, které vaše tělo potřebuje.

V ideálním případě by pro vás bylo nejlepší dostávat veškerou výživu z vysoce kvalitních nezpracovaných potravin. Nemusí to být praktické ani možné to dělat na 100% po celý váš život..

Multivitamíny pomáhají podpořit vaše optimální zdraví a silný imunitní systém, poskytují podporu na opanu proti rostoucímu počtu starostem se zdravím.

Když podnikneme aktivní kroky, včetně užívání multivitamínu, abychom pomohli zachovat a posílit dopé zdraví a pocit pohody, je to asi to nejlepší, co můžeme pro sebe – a své zdraví udělat.

Není multivitamín jako multivitamín

Nicméně, měli byste zvážit důležité okolnosti. Je váš vitamín přírodní nebo syntetický? Jak víte, že je váš syntetický multivitamín tak dopý, jak tvrdí jeho reklama? Hazardujete se svým zdravím tím, že jim na slovo věříte? Jestliže užíváte multivitamín, určitě tuto otázku chcete zjistit. Prosím, nedělejte tu chybu, že budete potravinové doplňky kupovat v diskontních prodejnách nebo velkých řetězcích. Dr. Mercola říká, že se jedná o klasický příklad, kdy firmy primárně využívají levné syntetické doplňky.

Například, četné epidemiologické studie, ukazují, že lidé, kteří jedí potraviny s vysokým obsahem beta-karotenu mají snížené riziko rakoviny plic. Ale když se beta-karoten přidá uměle tak se paradoxně podle finské studie vytvořil vyšší výskyt rakoviny plic v porovnání s kuřáky, kteří neměli pát beta-karoten.

Autoři nedávné kontroly tvrdí, že synergie mezi složkami potravin nelze ignorovat.

Vyberte si správný multivitamín

Syntetické alternativy celých potravin jsou známé jako „izoláty“. Vaše tělo bude absorbovat jen malé procento formy izolátu vitamínů a minerálních látek – a ještě méně je bude využívat (vaše tělo absorbuje mnohem více z kompletní potraviny). Navíc se mohou vyskytnout nežádoucí účinky, v závislosti na kvalitě izolátu. Nešetřete na sobě! Mnoho obchodů a on-line prodejců má primárně zájem pouze o vaše peníze, nikoli o vaše zdraví. A potravinové doplňky nejsou jejich specializace. Asi byste v prodejně s hamburgery nehledali pěkné hovězí medajlónky, že ne? Stejný postoj by měl platit i pro výrobky týkající se vašeho zdraví.

Technologie výroby

Jedním z posledních ocenění je 5-Star ocenění, zlaté medaile. Nezávislá výzkumná firma, NutriSearch Corporation (http://www.nutrisearch.ca/), vydala toto nejvyšší ocenění u laboratoře, která se podílela na zpracování surovin pro multivitamín. Ve svém srovnávacím průvodci pro výživové doplňky z celkového počtu více než 1500 vyhodnocených výrobků, pouze 4 laboratoře obdržely toto nejvyšší ocenění.

Multivitamín pro dospělé3 body pro správný výběr multivitamínu

 • Hledejte výrazné označení, že jsou všechny složky multivitamínu přírodní, bylo by to – velmi výrazně – uvedeno již na etiketě.
 • Je uvedeno, že ve výrobku nejsou žádné přísady ani potenciální alergeny?
 • Zkoumejte to, co kupujete – navíc mnoho přísad, které firmy používají, jsou nejen umělé, ale je pravděpodobné, že ani nebyly důkladně testovány na čistotu a účinnost.

To je důvod, proč si Dr. Mercola velmi opatrně vypal výrobce svého produktu. Splňuje nejpřísnější normy v dnešní době, a tak zajistí, že konečný výrobek je opravdu to, co říká, že je!

Potravinový multivitamín pro dospělé

Multivitamín založený na syrových potravinách je tak blízko k přírodě, jak jen je to možné! Jsme potěšeni, že vám můžeme nabídnout nový prvotřídní multivitamín.

Dr. Mercola pracoval společně se svým týmem mnoho měsíců na vytvoření ideálního multivitamínu – a hledal toho nejlepšího možného výrobce.

Každá dávka je plná základních vitamínů, minerálů a důležitých antioxidantů. Všechno, co můžete očekávat od dopého multivitamínu, je zde. Dr. Mercola doporučuje pouze produkty, které jsou zcela přírodní, bez JAKÝCHKOLIV hlavních potenciálních alergenů a zcela BEZ přísad.

UPOZORNĚNÍ: Děti by tento multivitamín neměly užívat. Byl navržen speciálně pro potřeby dospělých.

Multivitamín pro dospělé

Multivitamín ze syrových potravin

Na rozdíl od mnoha jiných multivitamínů, je Multivitamín pro dospělé vyroben ze syrových potravin. To jej dělá tak přírodním, jak je to jen možné, což znamená, že vaše tělo je o to více snadno absorbuje a využívá. Stejně důležité jako to, že je založen na syrových potravinách, je i výběr výrobce, kterého Dr. Mercola vypal pro výrobu multivitamínu. Společnost má certifikaci ISO 9001 a ISO 17025, ale také osvědčení NSF (National Science Foundation). Opravdu velmi vysoký standard!

Dr. Mercola vypal přirozené zdroje pro jednotlivé složky Multivitamínu pro dospělé podle dvou faktorů.

Faktor číslo jedna: látky jsou založeny na celých, neporušených nebo syrových potravinách. Druhým faktorem je jejich vysoká biologická dostupnost (vstřebatelnost pro organismus).

Proč multivitamín z celých nebo syrových potravin?

Většina živin je provázána přímo se svým přírodním zdrojem. Například – jód z mořské řasy.

Kde nebylo přímé provázání možné nebo účelné, Dr. Mercola zvolil formu, která poskytne co nejvyšší možnou biologickou dostupnost (vstřebatelnost pro organismus) – tak, aby je vaše tělo mohlo snadno využít.

Jak už sám název napovídá, syrové potraviny jsou potraviny, které nebyly vůbec tepelně upravené, vařené ani zahřívané. Podívejte se na některé z věcí, které teplo se zdravými potravinami udělá:

 • Základní živiny se vyčerpají, pozmění nebo úplně zničí
 • Mohou se vytvořit toxické látky a zatěžovat imunitní systém
 • Enzymy, které jsou důležité pro trávení, jsou zničeny
 • Vaše tělo metabolizuje vařené jídlo zcela jiným způsobem

Tomu všemu bychom se vyhnuli jednoduše pomocí složky, která pochází ze zdravých syrových potravin.

Chcete-li získat z vaší stravy stejné množství živin a antioxidantů, museli byste jíst opravdu velké množství ovoce a zeleniny. Podle názoru Dr. Mercoly může příliš ovoce ve stravě vést ke zvýšení hladiny cukru v krvi (díky obsažené fruktóze).

Správná rovnováha živin

Stejně jako příliš málo živin neposkytne žádné skutečné výhody, příliš mnoho může potenciálně dělat více škody než užitku.

Klíč k vyváženému multivitamínu:

 • vyváženost pro podporu absorpce
 • konkurenční vztah s dalšími živinami - komplexnost ve vyhodnocení působení - množství a druhy živin si nekonkurují
 • alergenní potenciál - pečlivý výběr a měření živin a jejich synergického efektu v organismu
 • dlouhodobá bezpečnost - dbá se na vyváženost, aby nedocházelo k nebezpečnému hromadění

Potraviny obsažené v Multivitamínu

 • Pokolice (hlavička) 100 mg *
 • Česnek (hlavička) 100 mg *
 • Borůvka (ovoce) 100 mg *
 • Chlorella (řasa) 100 mg *
 • Jablečný pektin (ovoce) 50 mg *
 • Květák (hlavička) 100 mg *
 • Řepa červená (extrakt z kořene) 50 mg *
 • Spirulina (řasa) 100 mg *
 • Zelená papája extrakt (ovoce) 100 mg *
 • kapusta (listy), špenát (listy), mrkev (kořen), ředkev (kořen), celer (stonek, list), meruňka (ovoce), ostružina (ovoce), pusinka (ovoce), grep (ovoce) - 692 mg *
 • Jablečný pektin 
 • Pomelain 
 • Šípky
 • Bioflavonoidy z citrusů
 • Rutin
 • Hesperidin

Navíc obsahuje unikátní patentovanou molekulu kyseliny listové - methyl folát - spolehlivěji biologicky dostupnou. Forma, která může překročit hematoencefalickou bariéru.

Každá dávka je plná základních vitamínů, minerálů a důležitých antioxidantů. Všechno, co můžete očekávat od dopého multivitamínu.

Dr. Mercola doporučuje pouze produkty, které jsou zcela přírodní, bez JAKÝCHKOLIV hlavních potenciálních alergenů a zcela BEZ umělých přísad.Kolo

Na rozdíl od mnoha jiných multivitamínů, je Multivitamín pro dospělé vyroben ze syrových potravin. To jej dělá tak přírodním, jak je to jen možné, což znamená, že vaše tělo je o to více snadno absorbuje a využívá.

Rychlý pohled na důležitost vitamínů a minerálů

Možná vás upuje, proč jsou některé vitamíny a minerální látky tak důležité a proč je nutné doplňovat jejich denní příjem.

Každý vitamín hraje důležitou roli při udržování vašich normálních tělesných funkcí, při buněčné regeneraci, tkáňových poškozeních a udržení si optimálního pocitu zdraví a pohody.

Pro zjednodušení uvádíme stručný přehled několika vitamínů a minerálů.

 • Koenzym formy vitamínů. Dr. Mercola používá chelát aminokyseliny minerálů, který je jednou z nejlepších možných forem, jakou můžete použít. Stručně řečeno, zvyšuje jejich biologickou dostupnost, což znamená, že důležité minerály snadno procházejí vaší střevní stěnou. Což je rozdíl oproti mnoha jiným levným značkám, u nichž větší obsah minerálů může být zcela zablokován
 • Jód – Nezbytný pro normální metabolismus vašich buněk. Metabolismus je proces přeměny jídla na energii. Jód potřebujete pro normální funkci štítné žlázy a pro výrobu hormonů štítné žlázy.
 • Chróm – Důležitý pro metabolismus tuků a sacharidů. Chróm stimuluje syntézu mastných kyselin a cholesterolu, které jsou důležité pro funkci mozku a dalších tělesných procesů. Aktivuje některé enzymy, které jsou potřebné k řízení četných chemických reakcí nezbytných pro život. Chróm je také důležitý pro metabolismus inzulínu.
 • Rostlinné živiny z koncentrátů celých potravin. Tyto fytonutrienty (neboli rostlinné živiny) obsahují účinné antioxidanty, které omezují produkci volných radikálů.

Je poměrně vysoká šance, že nezískáváte všechny tyto důležité vitamíny, minerály a rostlinné živiny ze své každodenní stravy.

Srovnání Multivitamínu proti syntetickým multivitamínům

Nabízíme Vám výrobek, který dosahuje nejvyšší možné kvality surovin. Tyto složky musí být co nejvíce přirozené a nezpracované – pak jsou snadno rozpoznatelné a v těle maximálně využitelné.

Rychlým pohledem se podívejte, jak Multivitamín pro dospělé převyšuje některé z předních značek syntetických multivitamínů:

 Whole Food Multivitamín od Dr. MercolyJiné značky
Základem jsou celé potraviny?AnoNe
Pojiva?NikdyAno
Certifikát ISO 9001?AnoSnad
Zpracovaný za vysoké teloty?V žádném případěTypické
Přírodní obsah nutrientů až 2000 mg per DDDanoVzácně
100% bez aditiv?AbsolutněVzácně
S cheláty aminokyseliny?AnoVzácně
Potenciální alergeny?BEZ sóji, pšenice, mléčných složekPochybné
Vegetariánský?ZcelaSnad ano

Pomáhá snižovat poškození volnými radikály

Volné radikály jsou nestabilní, destruktivní molekuly, kterým chybí elektrony. Tvoří se přirozeně z běžných metabolických procesů jako je dýchání, ale jejich produkce se může zvyšovat z mnoha důvodů:

 • Stres
 • Kouření cigaret
 • Toxiny z okolí
 • Namáhavé cvičení
 • Potravinářská aditiva
 • patná strava

Přirozený opanný systém vašeho těla vytváří své vlastní zásoby antioxidantů, které „zneškodňují“ tyto nebezpečné molekuly, než napáchají jakoukoliv škodu.

Bohužel, když vaše tělo postrádá dostatečné množství antioxidantů, volné radikály začnou útočit na normální tkáně a molekuly v těle.

Ochrana před volnými radikály může pomoci:

 • Zvýšit vaši energii a vitalitu
 • Podporovat váš imunitní systém a zdraví
 • Bojovat proti známkám běžného stárnutí

Multivitamín je plný přírodních antioxidantů

Multivitamín je plný přírodních antioxidantů, které se nacházejí v celých potravinách a mají schopnost neutralizovat volné radikály vyrobené oxidační reakcí (podobně jako je tomu u rzi na vašem autě).

Vaše tělo je ve zvýšené míře vystaveno působení volných radikálů, které mají vliv na vaše zdraví a běžně vznikají ze stresu, z potravinových aditiv, z toxinů ze životního prostředí, a proto potřebuje dodatečné zdroje antioxidantů, aby proti nim tělo mohlo bojovat.

Mnozí odborníci považují volné radikály za příčinou stárnutí, za jednu z příčin všech druhů problémů souvisejících se zdravím.

Multivitamín pro dospělé začne účinkovat pzy poté, co jej polknete, pomůže podporovat opanu vašeho těla proti těmto tíživým volným radikálům.

Mějte však na paměti: ačkolliv multivitamíny poskytují extra ochranu antioxidantů, nevyrovnají se vysoké dávce antioxidantů.

Neužíváte právě teď žádný multivitamín? Ještě více hazardujete se svým zdravím, zejména pokud jíte zpracované potraviny a rychlé občerstvení. Prostě vám nedávají všechny živiny, které vaše tělo potřebuje, aby mohlo podpořit vaše optimální zdraví.

Jistě, můžete najít levnější multivitamíny na trhu, ale stojí úspora pár korun za to riziko? S tímto výrobkem dostanete přesně to, co jste zaplatili. Má smysl odkládat nadéle otázku svého zdraví? Samozřejmě že ne.

Zpět na stránku s produkty!

Upozornění:

Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

Multivitamín pro dospělé, Whole Food Daily Packs, 240 tablet, doplněk stravy

Složení – 8 tablet denně, 11g, 15 kalorií, 3g sacharidů, % DDD, * DDD nestanoveno

Vitamín A (přírodní beta karoten) 1500 mcg 167%

Vitamín B1 (thiamin hydrochlorid) 3 mg 250%

Vitamín B2 (riboflavin-5-fosfát) 3,4 mg 262%

Vitamín B3 (niacinamid askorbát) 40 mg 250%

Vitamín B5 (calcium pantothenát) 30 mg 600%

Vitamín B6 (pyridoxal-5-fosfát) 4 mg 235%

Vitamín B8 (inositol) 100 mg *

Vitamín B9 (kyselina listová 400 mcg - aktivní forma - Metafolin, (6S)-5-methyltetrahydrofolic acid 665 mcg) 166%

Vitamín B12 (methylcobalamin) 100 mcg 4167%

Vitamín C (niacinamid, magnesium a calcium askorbát, ascorbyl palmitát) 500 mg 556%

Vitamín D3 (cholecalciferol) 5000 IU (125 mcg) 625%

Vitamín E (přírodní d-alfa tocopheryl sukcinát ze slunečnicového oleje) 134 mg (200 IU) 893%

Biotin 900 mcg 3000%

Draslík (potassium krebs amino acid chelát komplex) 100 mg 2%

Hořčík (magnesium askorbát, aminoacid chelát komplex) 500 mg 119%

Chróm (chromium amino acid chelát) 200 mcg 571%

Jód (zdroj: mořská řasa) 200 mcg 133%

Mangan (mangan amino acid chelát) 2 mg 87%

Měď (měď amino acid chelát) 50 mcg 6%

Molybden (molybdenum amino acid chelát komplex) 100 mcg 222%

Selen (selenium amino acid chelát komplex) 200 mcg 364%

Vápník (calcium askorbát, citrát malatát komplex) 250 mg 19%

Zinek (amino acid chelát zinku) 15 mg 136%

Složky z ovoce a zeleniny:

 • Brokolice (hlavička) 100 mg *
 • Česnek (hlavička) 100 mg *
 • Borůvka (ovoce) 100 mg *
 • Chlorella (řasa) 100 mg *
 • Jablečný pektin (ovoce) 50 mg *
 • Květák (hlavička) 100 mg *
 • Řepa červená (extrakt z kořene) 50 mg *
 • Spirulina (řasa) 100 mg *
 • Zelená papája extrakt (ovoce) 100 mg *
 • Mořská červená řasa (výtažek) 100 mcg *
 • kapusta (listy), špenát (listy), mrkev (kořen), ředkev (kořen), celer (stonek, list), meruňka (ovoce), ostružina (ovoce), brusinka (ovoce), grep (ovoce) - 692 mg *

Lutein (extrakt z měsíčku, Tagetes erecta) 6 mg *

Lykopen (extrakt z rajského jablíčka) 6 mg *

Zeaxanthin (extrakt z měsíčku, Tagetes erecta) 1 mg *

Ostatní minerály, živiny a stopové prvky, % DDD

Stroncium (stroncium citrát) 297 mcg *

Křemík (silica) 100 mg *

Cholin (cholin bitartát, dihydrogen citrát) 60 mg 11%

PABA (kyselina paraaminobenzoová) 50 mg *

Bór (amino acid chelát komplex) 1,5 mg *

Vanad (amino acid chelát) 50 mcg *

Aminokyseliny a enzymy %DDD

L-cystein (N-acetyl-L-cysteine) 150 mg *

Betaine HCL 114 mg *

Bromelain 50 mg *

Papain 100 mg *

Kyselina glutamová (prekurzor glutaminu a prolinu) 20 mg *

Bioflavonoidy a proanthocyanidin extrakty % DDD

Šípky 100 mg *

Citrón (bioflavonoidy) 100 mg *

Extrakt z jadérek plodů vinné révy + proanthocyanidiny z borovicové kůry 50 mg

Extrakt ze slupky plodů vinné révy 8 mg

Hesperidin (citrusový bioflavonoid) 35 mg *

Rutin 25 mg *

Doporučené dávkování (DDD): 4 tablety dvakrát denně s jídlem ráno a večer

Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu výrobku

Skladování: Uchovávejte v chladu a suchu (15° - 25°C)

Složení: celulóza, hydroxypropyl celulóza, tableta (hydroxypropyl methyl celulóza, rostlinný glycerin)

Výrobek neobsahuje: droždí, lepek, sójový protein, mléčné bílkoviny, kukuřici, sodík, cukr, škrob, umělá barviva a dochucovadla.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Produkt není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.

5 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: