Complete Afterbiotics, SBO Probiotic, 18 mld CFU, 30 kapslí

899,00 Kč

Complete Afterbiotics® představuje „trifecta“ přístup ke zlepšení zdraví vašich střev tím, že kombinuje sílu půdních organismů (SBO), probiotika netvořící spóry a probiotických kvasinek (Saccharomyces boulardii). Lze užívat samostatně pro opravu mikrobiomu nebo v kombinaci s Complete Spore Restore (SBO Probiotic) pro vytvoření optimálního prostředí pro další použití řady Complete Probiotics.

Dostupnost: Skladem

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme

Střevní flóra – také nazývaná mikrobiom – ovlivňuje vaše celkové zdraví, včetně imunitní reakce, trávicích funkcí, hmotnosti, kvality spánku, nálady a kognitivních funkcí.

Zdravý mikrobiom závisí na správné rovnováze mezi prospěšnými bakteriemi a patogenními bakteriemi. 

Když vaše střevní flóra vypadne z rovnováhy, výstelka vaší střevní bariéry se může narušit a vystavit vás negativním zdravotním účinkům.

Nejmocnější síly, které narušují nebo ničí vaši střevní flóru, lze rozdělit do tří kategorií:

 1. Vystavení látkám, které narušují rovnováhu nebo ničí prospěšné střevní bakterie, jako je chlór, fluor, cukr a zpracované potraviny.
 2. Nedostatek živin k optimalizaci a podpoře prospěšných mikrobů ve vašem střevě, včetně zdravých živých bakterií z kultivovaných potravin a půdních organismů (SBO), které pomáhají obnovit vaše střeva.
 3. Stres, který může bránit produkci enzymů a vstřebávání živin, snižuje hladinu kyslíku a zvyšuje propustnost střev.

Spojení 3 typů probiotik, 6 kmenů a prebiotika pro tvorbu butyrátu

Půdní organismy (SBO)

 • Clostridium butyricum
 • Bacillus subtilis HU58
 • Bacillus coagulans SC208

Probiotika netvořící spóry

 • Lactobacillus rhamnosus GG
 • Pediococcus acidilactici

Probiotické kvasnice

 • Saccharomyces boulardii

Prebiotics Citrus Bioflavonoid Complex in Complete Afterbiotics® byl speciálně navržen tak, aby zvýšil produkci butyrátu v celém tlustém střevě. V jedné zveřejněné 12-týdenní studii naší citrusové směsi se podíl butyrátu na celkových SCFA (mastné kyseliny s krátkým řetězcem) výrazně zvýšil a jeho biologická dostupnost se zvýšila.

Jaké jsou rozdíly v produktech od Dr. Mercoly?

REKONDICE

Kompletní obnovení spór. Základní směs aktivních bakterií pro vytvoření optimálního prostředí pro každodenní používání probiotik.

4 miliardy CFU:

 • 4 odolné kmeny SBO pro ochranu a obnovu vaší střevní flóry, včetně Bacillus clausii SC-109
 • Bio houbová směs prebiotik pro podporu.

ÚDRŽBA

Kompletní probiotika - vícekmenové, složení v kapsli se zpožděným uvolňováním.

70 miliard CFU:

 • 10 probiotických kmenů, včetně dlouhotrvajícího Lactobacillus acidophilus DDS® 1
 • Fruktooligosacharid (FOS) jako forma prebiotik vyživuje prospěšné bakterie ve vašem střevě.

OPRAVA

 • Complete Afterbiotics, SBO Probiotic, 18 mld CFU, 30 kapslí

Kompletní Afterbiotika - perfektní trifecta různých kmenů, které poskytují silnou podporu pro opravu mikrobiomu.

18 miliard CFU:

 • 3 rezistentní kmeny SBO pro obnovu vašich střev, včetně Bacillus subtilis HU58
 • 3 klasická probiotika, včetně kvasinkového probiotika Saccharomyces boulardii
 • Prebiotický citrusový bioflavonoidový komplex pro obnovení funkce střevní bariéry a tvorby butyrátu.

Co ovlivňuje mikrobiom?

Vědci zjistili, že níže uvedené souvisí jak s rozmanitostí, tak s rovnováhou střevního mikrobiomu. Zde jsou některé z jejich nedávných zjištění:

 • Jedinci s nadváhou mívají méně rozmanitý střevní mikrobiom – až 40% pokles diverzity. Navíc bylo zjištěno, že mají větší počet potenciálně škodlivých obyvatel a méně prospěšných.
 • Váš mikrobiom ovlivňuje vaši náladu a duševní zdraví. Střevní mikroby ovlivňují stresové a úzkostné dráhy ve vašem mozku způsobem, který může změnit náladu a chování.
 • Nerovnováha střevních mikrobů může souviset s problémy se srdcem a krevním tlakem . Studie na potkanech ukazují, jak může změna a vyvážení složení střevního mikrobiomu podpořit optimální zdraví srdce.
 • Střevní mikroby ovlivňují cirkadiánní rytmy vašeho těla a kvalitu spánku. Pouhý týden nedostatečného spánku změní funkci 711 genů, včetně těch, které kontrolují stres, zánětlivou reakci, imunitní funkce a metabolismus.
 • Mastné kyseliny s krátkým řetězcem (SCFA) produkované vaší střevní mikroflórou umožňují vašemu mikrobiomu komunikovat s vaším mozkem.

GALT - „lymfatická tkáň spojená se střevem“, systém první obrany.

GALT tvoří 70 až 80 % celkového imunitního systému vašeho těla a zahrnuje některé z jeho nejdůležitějších bojových buněk, jako jsou paměťové T-buňky.

Vaše střevo nepřetržitě komunikuje s každou další imunitní buňkou ve vašem těle. Když se setkáte s výzvou, kterou nedokáže samo zvládnout, vyšle poplach do zbytku vašeho imunitního systému.

Prospěšné nebo dobré bakterie jsou součástí vašeho GALT a fungují jako „první odezva“ vašeho těla. Pouze oni monitorují a vzdělávají celý váš imunitní systém a pomáhají jej udržovat ve střehu.

Protože váš GALT je tak zásadní pro udržení celkového zdraví, včetně zdraví mozku, podpora zdraví vašeho trávicího traktu by měla být jednou z vašich nejvyšších priorit.

Jedním ze způsobů, jak probiotika podporují zdraví, je jejich vliv na GALT. Prospěšné mikroby jsou klíčové pro správný vývoj a funkci GALT a probiotika podporují zdravou funkci střevní bariéry ve vašem střevě.

Proč na funkci střevní bariéry tolik záleží?

Protože se skládá z imunitních buněk, střevních bakterií a epiteliálních buněk, které drží pohromadě tím, co je známé jako „mezibuněčné těsné spoje“.

Těsné spoje chrání vaše tělo před toxiny a patogenními bakteriemi a podílejí se na modulaci neboli vyrovnávání imunitní reakce vašeho těla. 

Tato modulace je klíčem k prevenci nadměrné imunitní reakce – nebo cytokinové bouře – která může vést k rozsáhlému poškození tkáně.

Některé kmeny probiotik mohou prostřednictvím svých modulačních účinků podporovat vaši GALT a zdravou, normální zánětlivou reakci – a tím i imunitní funkci.

Výhody produktu

Kombinuje sílu spor SBO Bacillus, včetně jedinečně odolného kmene známého jako Pediococcus acidilactici a probiotik, jako jsou Lactobacillus rhamnosus GG a Saccharomyces boulardii.

Pro optimální zdraví střev potřebujete dva druhy dobrých bakterií: probiotické spóry (SBO probiotika) a opětovné nasazení probiotik. SBO probiotika pomáhají vašemu mikrobiomu zotavit se z probíhajících útoků stresu, zpracovaných potravin, cukrů a znečištění.

 • Probiotické spóry nebo půdní organismy (SBO) jsou klíčovými kmeny bakterií, které pomáhají chránit a obnovovat vaši střevní flóru a připravují ji na zavedení probiotik.

Dieta našich předků zahrnovala tyto bakteriální spory, ale dnes se lidé vyhýbají dotyku špíny a důkladně drhnou zeleninu, aby odstranili všechny stopy půdy spolu s jejich přirozeně se vyskytujícími organismy.puda spory

V kombinaci s klasickými probiotiky zlepšíte:

 • stav svého mikrobiomu,
 • podpora trávení a vstřebávání živin,
 • snižují pH ve střevě, abyste podpořili růst prospěšných bakterií,
 • podporujte normální detoxikační procesy vašeho GI traktu,
 • zlepšují produkci mastných kyselin s krátkým řetězcem až o 40%.

SBO – neboli sporotvorné bakterie – jsou produkovány přírodou, aby přežily extrémní podmínky prostředí, které by mohly za normálních okolností zabíjet běžné probiotické bakterie, a nabízejí tři hlavní výhody ve vašem střevě oproti běžným probiotikům, které nevytvářejí spory:

 1. Spory mohou přežít nízké pH vašeho žaludku a doručit celou dávku do tenkého střeva (na rozdíl od některých druhů Lactobacillus).
 2. Spory odolávají rozkladu enzymů, rozpouštědel a peroxidu vodíku, když putují do tenkého střeva.
 3. Spóry jsou tepelně stabilní, takže produkt lze skladovat při pokojové teplotě bez ztráty účinnosti.

Podívejme se zblízka na každý kmen a na to, jak podporuje zdravý mikrobiom:

 1. Clostridium butyricum

  Anaerobní sporotvorný bacil C. butyricum se často vyskytuje v půdě a na zelenině pěstované ve zdravé půdě. Je také přítomen ve zdravém lidském střevě a kolonizuje se u novorozenců po narození. C. butyricum, známé pro svou schopnost produkovat vysoké množství kyseliny máselné, výzkumy ukazují, že C. butyricum může pomoci předcházet a obnovovat narušenou střevní flóru.

 2. Bacillus subtilis HU58

  Bakterie Bacillus jsou původní přírodní spórová probiotika. Jsou stabilní a odolné, takže procházejí kyselými podmínkami ve vašem žaludku do tenkého střeva. B. subtilis HU58 podporuje pozitivní prostředí pro růst prospěšných bakterií tím, že vytváří biofilmy nebo matrice, aby se zvýšila adheze a kolonizace střeva. Navíc podporuje zdravou imunitní odpověď stimulací GALT. Zejména HU58 zvyšuje hladiny SCFA, zejména butyrátu, a vylučuje několik různých trávicích enzymů na podporu trávení.

 3. Bacillus coagulans SC208

  Díky synergickému působení s Bacillus subtilis HU58 a Pediococcus acidilactici podporuje B. coagulans SC208 rozkvět a rozmanitou střevní flóru, zejména bakterie mléčného kvašení, které snižují pH ve střevě a vytvářejí prostředí nehostinné pro urážky. V nedávné studii tento cenný probiotický druh spolu s Bacillus subtilis HU58 podpořil zdravou mikrobiální ekologii střev a snížil poškození membránové bariéry.

 4. Lactobacillus rhamnosus GG

  Zvláště silná forma Lactobacillus rhamnosus , forma GG je odolná vůči žaludeční kyselině a žluči, což jí umožňuje přežít cestu přes horní GI trakt do tlustého střeva. S jednou z nejrychlejších rychlostí růstu zaznamenanou u probiotického kmene, který nevytváří spory, tento pozoruhodný kmen vyniká svou přilnavostí k lidským střevním epiteliálním buňkám pro potenciální probiotické výhody.

 5. Pediococcus acidilactici

  Toto probiotikum produkuje kyselinu mléčnou a butyrát, které pomáhají zvýšit populace prospěšných bakteriálních druhů a opravují slizniční vrstvu střeva. Jako hlavní producent kyseliny mléčné pomáhá bránit střeva před problémy tím, že rychle vytváří kyselé prostředí. Výzkumy ukazují, že podporuje zdravou zánětlivou reakci ve střevech a podporuje zdravou imunitní odpověď.

 6. Saccharomyces boulardii

  Tento jedinečný probiotický kmen není druhem bakterie, ale kvasinky, která ve vašem těle funguje jako probiotikum. S. boulardii, doporučovaný po desetiletí při střevních problémech, podporuje zdravou funkci střevní bariéry, pomáhá chránit střevní výstelku, podporuje zdravou funkci střev a moduluje imunitní odpověď.

Dostupnost: Skladem

Podívejme se zblízka na každý kmen a na to, jak podporuje zdravý mikrobiom:

 1. Clostridium butyricum

  Anaerobní sporotvorný bacil C. butyricum se často vyskytuje v půdě a na zelenině pěstované ve zdravé půdě. Je také přítomen ve zdravém lidském střevě a kolonizuje se u novorozenců po narození. C. butyricum, známé pro svou schopnost produkovat vysoké množství kyseliny máselné, výzkumy ukazují, že C. butyricum může pomoci předcházet a obnovovat narušenou střevní flóru.

 2. Bacillus subtilis HU58

  Bakterie Bacillus jsou původní přírodní spórová probiotika. Jsou stabilní a odolné, takže procházejí kyselými podmínkami ve vašem žaludku do tenkého střeva. B. subtilis HU58 podporuje pozitivní prostředí pro růst prospěšných bakterií tím, že vytváří biofilmy nebo matrice, aby se zvýšila adheze a kolonizace střeva. Navíc podporuje zdravou imunitní odpověď stimulací GALT. Zejména HU58 zvyšuje hladiny SCFA, zejména butyrátu, a vylučuje několik různých trávicích enzymů na podporu trávení.

 3. Bacillus coagulans SC208

  Díky synergickému působení s Bacillus subtilis HU58 a Pediococcus acidilactici podporuje B. coagulans SC208 rozkvět a rozmanitou střevní flóru, zejména bakterie mléčného kvašení, které snižují pH ve střevě a vytvářejí prostředí nehostinné pro urážky. V nedávné studii tento cenný probiotický druh spolu s Bacillus subtilis HU58 podpořil zdravou mikrobiální ekologii střev a snížil poškození membránové bariéry.

 4. Lactobacillus rhamnosus GG

  Zvláště silná forma Lactobacillus rhamnosus , forma GG je odolná vůči žaludeční kyselině a žluči, což jí umožňuje přežít cestu přes horní GI trakt do tlustého střeva. S jednou z nejrychlejších rychlostí růstu zaznamenanou u probiotického kmene, který nevytváří spory, tento pozoruhodný kmen vyniká svou přilnavostí k lidským střevním epiteliálním buňkám pro potenciální probiotické výhody.

 5. Pediococcus acidilactici

  Toto probiotikum produkuje kyselinu mléčnou a butyrát, které pomáhají zvýšit populace prospěšných bakteriálních druhů a opravují slizniční vrstvu střeva. Jako hlavní producent kyseliny mléčné pomáhá bránit střeva před problémy tím, že rychle vytváří kyselé prostředí. Výzkumy ukazují, že podporuje zdravou zánětlivou reakci ve střevech a podporuje zdravou imunitní odpověď.

 6. Saccharomyces boulardii

  Tento jedinečný probiotický kmen není druhem bakterie, ale kvasinky, která ve vašem těle funguje jako probiotikum. S. boulardii, doporučovaný po desetiletí při střevních problémech, podporuje zdravou funkci střevní bariéry, pomáhá chránit střevní výstelku, podporuje zdravou funkci střev a moduluje imunitní odpověď.

Jaké jsou rozdíly v produktech od Dr. Mercoly?

REKONDICE

Kompletní obnovení spór. Základní směs aktivních bakterií pro vytvoření optimálního prostředí pro každodenní používání probiotik.

4 miliardy CFU:

 • 4 odolné kmeny SBO pro ochranu a obnovu vaší střevní flóry, včetně Bacillus clausii SC-109
 • Bio houbová směs prebiotik pro podporu.

ÚDRŽBA

Kompletní probiotika - vícekmenové, složení v kapsli se zpožděným uvolňováním.

70 miliard CFU:

 • 10 probiotických kmenů, včetně dlouhotrvajícího Lactobacillus acidophilus DDS® 1
 • Fruktooligosacharid (FOS) jako forma prebiotik vyživuje prospěšné bakterie ve vašem střevě.

OPRAVA

 • Complete Afterbiotics, SBO Probiotic, 18 mld CFU, 30 kapslí

Kompletní Afterbiotika - perfektní trifecta různých kmenů, které poskytují silnou podporu pro opravu mikrobiomu.

18 miliard CFU:

 • 3 rezistentní kmeny SBO pro obnovu vašich střev, včetně Bacillus subtilis HU58
 • 3 klasická probiotika, včetně kvasinkového probiotika Saccharomyces boulardii
 • Prebiotický citrusový bioflavonoidový komplex pro obnovení funkce střevní bariéry a tvorby butyrátu.

Složení: Complete Afterbiotics, SBO Probiotic, 18 mld CFU, 30 kapslí, doplněk stravy

Velikost dávky: 1 rostlinná kapsle
Balení obsahuje 30 dávek. 
Množství
v 1 dávce
%RHP*
Dr. Mercola Afterbiotics & SBOs 265 mg (18 mld. CFU) **
Saccharomyces boulardii **
Pediococcus acidilactici **
Lactobacillus rhamnosus GG **
Bacillus subtilis HU58 **
Bacillus coagulans SC208 **
Clostridium butyricum **
Prebiotic Citrus Bioflavonoidní komplex - Citrus sinensis - pomeranč plod extrakt, Grapefruit - citrus paradisi - plod extrakt) 250 mg **
* % denní referenční hodnoty příjmu
** denní referenční hodnota příjmu není stanovena

Ostatní ingredience: Organic tmavý rýžový syrup, kapsle (HPMC celulóza).

Lze užívat samostatně pro opravu mikrobiomu nebo v kombinaci s Complete Spore Restore (SBO Probiotic) pro vytvoření optimálního prostředí pro další použití řady Complete Probiotics.

6 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: