Your browser does not support JavaScript or You have disabled it. Most of the features will not work so please enable JavaScript!

Vitamín B Complex s Benfotiaminem 60 kapslí

949,00 Kč

Organický veganský B komplex se spektrem vitamínů skupiny B. Kombinace směsi z klíčků organické quinoi. Produkt neobsahuje žádná syntetická aditiva, umělá barviva, složky živ. původu, geneticky modifikované a ozařované složky. Kapsle rostlinného původu. 100% biologicky aktivní přírodní vitamíny B pěstované v matrici klíčků z organických semen quinoi v patentované receptuře.

Dostupnost: Skladem

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme

Plně veganské, organické vitamíny skupiny B, bez potenciálních alergenů, bez laktózy, gluten free.

Výhody produktu Vitamin B-complex

Jedná se o unikátní komplex 8 hlavních vitamínů B v jejich ideálním poměru. Patentovaný vzorec PANMOL® poskytuje organicky vázané a biologicky aktivní vitaminy B pěstované v matrici klíčků z organických semen quinoi.

Receptura včetně japonského benfotiaminu, speciální formě vitamínu B1 rozpustného v tucích, který vykazuje lepší potenciál procházet buněčnou membránou, čímž se zvyšuje biologická dostupnost a buněčná podpora v těle a mozku.

Ilustrace na vitamínech B2 a B6 ke koncentraci B-vitamínů v krvi v porovnání se syntetickou verzí:

panmol

Původ organické suroviny a výhody komplexu B vitamínů

Quinoa je původem z Bolivie nebo Peru - vždy Organic, 100% VEGAN zdroj - klíčky quinoa.

Tento komplex B vitamínů je směsí všech přírodních forem jednotlivých B vitamínů při procesu klíčení organické quinoi.quinoa

Během procesu klíčení se vitamíny B organicky vážou na klíčky organické quinoi. Vitamíny jsou začleněny do rostliny, proto obsahují kompletní živiny s koenzymy a kofaktory, které poskytují potenciál pro lepší absorpci, na rozdíl od typických syntetických vitamínů B.

B complex je organicky vázaná forma, proto produkt vykazuje i vyšší stabilitu.

Semínka quinoi se nechávají naklíčit. Samotný proces spotřebovává prozánětlivé cukry. Klíčící rostliny quinoa s organickým vázaným komplexem vitamínů B se pak práškují. 

Výsledný prášek je odlišný od quinoa mouky tím, že neobsahuje antigeny a sacharidy.

 • Obsahuje patentovaný komplex vitamínů B
 • Vitamíny skupiny B jsou organicky vázány na klíčky quinoa, což zvyšuje biologickou dostupnost
 • Obsahuje velké množství vyvážených a biologicky aktivních vitamínů B doplněných o kofaktory a koenzymy
 • Může se lépe vstřebávat do těla než běžné izolované syntetické vitaminy B
 • Obsahuje tukem rozpustný benfotiamin, který může snáze procházet buněčnými membránami, což zvyšuje biologickou dostupnost thiaminu a buněčnou podporu v těle a mozku

Patentovaná forma organického původu vitamínů B

Použitím patentovaného postupu pro jednotlivé fáze byla laboratoř schopna vyvinout koncentrovaný a komplexní zdroj mikroživin, který dosud nebyl v biologickém výzkumu dosažen.

Vitamíny B se přidávají do vody používané k naklíčení semen quinoa. Během procesu klíčení klíčky přijímají vitamínem nasycený „vývar“ a začleňují je do rostliny. Když klíčky dosáhnou ideální fáze, jsou sklizeny a rozprášeny.

 • Vitamíny B organicky vázané na rostlinu.
 • Obsahuje 8 dobře vyvážených a biologicky aktivních vitamínů B doplněných o kofaktory a koenzymy.

Navíc obsahuje benfotiamin, který je rozpustný v tucích. Tato vlastnost mu umožňuje vstoupit do vašich buněk mnohem snadněji než běžný ve vodě rozpustný thiamin.

quinoa vyhonky

Protože benfotiamin snadno prochází buněčnými membránami, jeho zvýšená biologická dostupnost a bioaktivita pomáhají chránit buňky, tkáně a orgány.

13 Známek, že můžete mít nízký obsah B vitamínů

Nízké hladiny vitamínů B mohou ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby díky dalekosáhlým a vzájemně propojeným účinkům vitamínů.

Každý z těchto běžných příznaků může být důsledkem nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B:

 1. Neschopnost dobře spát
 2. Únava a apatie
 3. Duševní „mlha“, zmatek a zapomnětlivost
 4. Výkyvy nálady a podrážděnost
 5. Gastrointestinální příznaky
 6. Nepohodlí kloubů nebo svalů
 7. Svalová slabost
 8. Ztráta svalové hmoty
 9. Znecitlivění nebo brnění v prstech a nohou
 10. Časté modřiny
 11. Bolesti hlavy
 12. Podrážděnost
 13. Suchá, praskající kůže

Duševní mlhavost a zapomnětlivost jsou dva z nejvýznamnějších varovných signálů, že nemusí být dostatek vitamínu B12.

Vitamin B1 je známý tím, že podporuje pozitivní nálady a podporuje funkci mozku, zejména koncentraci, paměť a reakční dobu.

Vitaminy B6, B9 a B12 pomáhají přeměnit homocystein na methionin, důležitý stavební blok pro proteiny. Pokud máte nízký obsah některého z těchto tří vitamínů B, může být tento proces přerušen a hladiny homocysteinu mohou stoupat - nežádoucí stav spojený s prozánětlivými stavy.

Nedávná studie prokázala silné účinky vitamínů B6, B9 a B12. na mozkovou tkáň. Placebo nebo vysoké dávky kyseliny listové, vitamínů B6 a B12 byly podávány denně skupině 186 mužů a žen ve věku nad 70 let.

U subjektů, které dostávaly vitaminy B a které měly zdravé hladiny omega-3 mastných kyselin, došlo po dvou letech k významnému zpomalení mozkového smrštění - o 40 procent méně než ve skupině s placebem!

Další studie o tři roky později ukázala podobné, ale ještě výraznější výsledky. A tentokrát nebyl zahrnut stav omega-3 mastných kyselin.

Po dvou letech vysokých dávek kyseliny listové, vitamínů B6 a B12 se smršťování mozku zpomalilo až sedmkrát, konkrétně v oblasti šedé hmoty související s pamětí - to je pokles až o 90 procent!

Váš mozek a nervový systém mohou být prvními ovlivněnými oblastmi, pokud máte málo určitých vitamínů B.

nervova soustavaNízké hladiny vitamínů B mohou ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby, protože mají dalekosáhlé a vzájemně propojené účinky.

Skupiny lidí, u nichž je větší pravděpodobnost nedostatku nebo nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B, zahrnují:

 • Dospělí starší 50 let z důvodu nižší produkce vlastního faktoru.
 • Ti, kteří pravidelně pijí alkohol nebo více než čtyři šálky kávy denně.
 • Vegetariáni, vegáni a další, kteří se vyhýbají klíčovým zdrojům vitamínů B jako jsou mléčné výrobky, maso a celá zrna.
 • Ti, kteří pravidelně konzumují dietu s vysokým obsahem kalorií a sacharidů s nízkou hodnotou živin.

Citlivost vitamínů B

Doporučený denní příjem dospělýchNáchylnost k poškození během zpracování a skladování
Thiamin (vitamín B1)1,2 mg; 1,4 mg (těhotné a kojící ženy)Citlivý na teplo, kyslík, vlhkost a světlo a velmi citlivý na alkalické pHZásadní pro metabolismus tuků a sacharidů, energetický metabolismus nervové soustavy a svalů.
Riboflavin (vitamín B2)1,3 mg; 1,6 mg (těhotné a kojící ženy)Citlivý na vlhkost a světloZásadní pro růst a vývoj svalů, zdraví očí a zdravou pokožku.
Niacin (vitamín B3)16 mg; 18 mg (těhotné a kojící ženy)StabilníNezbytný pro správnou funkci enzymů a zdravého nervového systému, kůže, nehtů a funkce GITu.
Kyselina pantothenová (vitamín B5)5 mg; 7 mg (těhotné a kojící ženy)Citlivý na teplo a vlhkostStrukturální prvek mnoha koenzymů, hraje ústřední roli v energetickém metabolismu a syntéze pohlavních hormonů.
Pyridoxin (vitamín B6)1,7 mg; 2 mg (těhotné a kojící ženy)Velmi citlivý na teplo a citlivý na vlhkost, světlo a kyselé pHNezbytný pro tělové využití bílkovin a syntézu neurotransmiterů.
Folát (vitamín B9)400 mcg; 600 mcg (těhotné a kojící ženy)Velmi citlivý na teplo, kyselé pH a světlo a citlivý na vlhkostVyžaduje se pro produkci červených krvinek v kostní dřeni.
Biotin30 mcg; 35 (těhotné a kojící ženy)Citlivý na vlhkost a světloPodporuje zdravý normální růst, trávení, funkci svalů, zdravou kůži a vlasy a zdraví buněk.
Kobalamin (vitamín B12)2,4 mcg; 2,8 mcg (těhotné a kojící ženy)Citlivý na teplo, kyslík, vlhkost a kontakt se železem nebo mědíPodporuje metabolismus bílkovin, sacharidů a tuků, zdraví gastrointestinálního traktu a nervového systému, imunitní funkce a zdravou tvorbu červených krvinek.

Biologické procesy vitamínů skupiny B

Obzvlášť důležité je udržovat v rovnováze níže uvedené složky vitamínů skupiny B. Když je však hladina koenzymu nedostatečná, přichází únava, hormonální nerovnováha, pokles soustředění a postupně i různá závažná onemocnění.

 • Thiamin, B1 - Energetický metabolismus, nervový systém, psychické schopnosti, funkce srdce
 • Riboflavin, B2 - Energetický metabolismus, nervový systém, červené krvinky, redukce únavy a vyčerpání
 • Niacin, B3 - Psychické schopnosti, energetický metabolismus, nervový systém, redukce únavy a vyčerpání
 • Kyselina pantotenová, B5 - Energetický metabolismus, duševní výkon, redukce únavy a vyčerpání
 • Pyridoxin, B5 - Energetický metabolismus, nervový systém, metabolismus homocysteinu, redukce únavy a vyčerpání, regulace hormonální aktivity
 • Kobalamin, B12-  Energetický metabolismus, metabolismus homocysteinu, redukce únavy a vyčerpání, dělení buněk (aktivní forma adenosylkobalamin i jako metylkobalamin)
 • Biotin, B7 - Energetický metabolismus, nervový systém, metabolismus makronutrientů, psychické funkce
 • Kyselina listová, B9 - Normální hladina kyseliny listové nutná pro mateřství, redukce vzniku neurologických poruch
 • Cholin, B8 - Metabolismus homocysteinu, metabolismus tuků, funkce jater

Genetický polymorfismus a proč doplňovat aktivní formy?nalada energie

Gen MTHFR (metylen-tetrahydrofolát-reduktáza) byl zmapován a dále zkoumán kvůli jeho možnému dopadu na lidské zdraví. S tímto genem je spojeno nejméně 40 potenciálních genetických vad, prozkoumány však zatím byly pouze dvě.

MTHFR gen řídí činnost MTHFR enzymu, což vyžaduje vitamín B12 ve formě metylkobalaminu i metyltetrahydrofolátu (koenzymy), a stojí za celým procesem zvaným methioninový cyklus. MTHFR gen se u methioninového cyklu chová jako „vrátný“. Následkem toho mají jedinci s polymorfismem na MTHFR genu sníženou aktivitu příslušné enzymatické reakce.

Ve Spojeném království se to týká přibližně 8-20 % populace. Pro tuto skupinu může tedy být přínosné doplňovat přímo aktivní formy koenzymů – metylkobalamin B12 a 5-metyltetrahydrofolát (a také pyridoxal-5-fosfát a ryboflavin-5-fosfát).

Pokud jste veganem je toto pro Vás důležitá informace.

Podpora energie

Jednou z nejčastějších zdravotních komplikací 21. století je nedostatek energie a pocit apatie nebo letargie. Výživově bohatá strava nejen, že dodává tělu energie, ale také biologicky aktivní nutrienty, které efektivní produkci energii pomohou.

Z hlediska produkce energie jsou podstatné dvě přirozeně se vyskytující sloučeniny – koenzym Q10 a NADH (Nikotinamidadenindinukleotid).

Koenzym Q10 je přirozeně produkován v těle, aby zajistil produkci energie. Syntéza tohoto nezbytného nutrientu může být ale ohrožena přibývajícím věkem, užíváním léků a stresem.

Koenzym Q10 funguje v mitochondriích jako koenzym katalyzující produkci energie. Má však i antioxidační potenciál – potlačuje činnost volných radikálů, agresivních molekul vytvářených během produkce energie, a ochraňuje tak zdraví buněk a tkání.

Druhá sloučenina – Nikotinamid adenin dinukleotid známá jako NADH, je přeměňována tam a zpět do formy NAD+ kvůli produkci energie. Zdraví jedinci můžou syntetizovat NADH z tryptophanu přítomného ve stravě a z vitamínu B3. U jedinců trpících dlouhodobou únavou nebo myalgií však tato schopnost může být snížena.

I u koeznymu Q10 platí, že je lepší vzít jeho aktivní formu ubiquinol. Více zde.

Kdo může z vysoké vstřebatelnosti nejvíce těžit?

 • jedinci s únavovým syndromem
 • pokud máte sníženou funkci jater
 • zvýšená fyzická námaha (sportovci, body building)
 • náročná rekonvalescence po operativním zákrroku
 • zlepšení energetického metabolismu
 • fungování nervové soustavy (vystavení stresovým faktorům)

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Skladem

13 Známek, že můžete mít nízký obsah B vitamínů

Nízké hladiny vitamínů B mohou ovlivnit vaše tělo mnoha různými způsoby díky dalekosáhlým a vzájemně propojeným účinkům vitamínů.

Každý z těchto běžných příznaků může být důsledkem nízké hladiny jednoho nebo více vitamínů B:

 1. Neschopnost dobře spát
 2. Únava a apatie
 3. Duševní „mlha“, zmatek a zapomnětlivost
 4. Výkyvy nálady a podrážděnost
 5. Gastrointestinální příznaky
 6. Nepohodlí kloubů nebo svalů
 7. Svalová slabost
 8. Ztráta svalové hmoty
 9. Znecitlivění nebo brnění v prstech a nohou
 10. Časté modřiny
 11. Bolesti hlavy
 12. Podrážděnost
 13. Suchá, praskající kůže

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně

Složení: Organická směs B vitamínů, mikrokrystalická celuloza, vitamín C (askorbyl palmitát), oxid křemičitý, kapsle (hydroxypropyl methyl-celuloza).

Ve 2 kapslích - 1000 mg Organická směs B vitamínů z organických klíčků quinoi (% DDD - % doporučené denní dávky): 

B1 Thiamin Panmol® 1,5 mg (125% DDD)

B2 Riboflavin Panmol® 1,7 mg (131% DDD)

B3 Niacin Panmol® 20 mg (125% DDD)

B5 Kyselina panthotenová Panmol® 10 mg (200% DDD)

B6 Pyridoxin Panmol® 2 mg (118% DDD)

B9 Kyselina listová Panmol® 400 mcg - 665 mcg DFE (166% DDD)

B12 Kobalamin Panmol® 6 mcg (250% DDD)

Biotin (vitamín H Panmol®) 300 mcg (1000% DDD)

Benfotiamin 150 mg (DDD*)

*DDD není stanovena

5 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: