Pouze osvědčený a kvalitní sortiment
Doprava nad 5 000 Kč bez DPH zdarma
Poradenství k produktům pro zákazníky

Organic Liquid Iron, tekuté železo, 200 ml

649,00 Kč

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

100% organické tekuté železo z extraktu karích lístků, ve formě iontu železa (před tím přirozeně vázané na potravinové proteiny). Pro synergický efekt obsahuje extrakty z bylin a ovoce (vitamín C a B). Příjemné na ochutnání, vhodné pro vegetariány, vitariány, starší, aktivní a rekonvalescenty. Nezpůsobuje zácpy.

Doporučujeme
Produkt, se kterým
máme výbornou
osobní zkušenost

Více informací


100% organické tekuté železo z extraktu karích lístků, ve formě iontu železa (před tím přirozeně vázané na potravinové proteiny). Princip standardizovaného získáníTekuté železo železa metodou vodní extrakce.

 • Přírodní zdroj železa.
 • Obsahuje vitamíny C, B1, B2, B3, B5, B6, kyselinu listovou a jód (vitamíny C a skupiny B podporují vstřebávání).
 • Vhodný pro celou rodinu.
 • Certifikovaný 100% organický produkt.
 • Obsahuje příjemnou pomerančovou chuť výhradně z přírodního pomerančového oleje.
 • Neobsahuje ovocnou šťávu a ovocný cukr.
 • Nezpůsobuje zácpy.

Tekuté zelezo pecet

Jak je to se vstřebáváním a ztrátami železa?

Něk
teré hlavní případy neadekvátní absorpce železa tj. snížené dostupnosti železa pro organismus:

 • antacidová terapie (pufrující látky za účelem neutralizace žaluděčních kyselin - typicky perorální vakcíny)
 • dietární excesy (nadměrný příjem otrub, taninu, škrobů, fytátů – obsažené v obilovinách, ořeších, ovoci a zelenině, které na sebe váží minerální látky (především fosfor, vápník, železo a zinek). Člověk nemá v tenkém střevě enzym fytázu pro rozštěpení a využití vázaných minerálů.
 • nadměrný obsah mědi a olova v organismu
 • ztráta nebo dysfunkce absorpčních enterocytů - regulují vstup železa do organizmu ze střeva
 • celiakální sprue
 • zánětlivé onemocnění střeva

Některé hlavní případy zvýšených ztrát železa:

 • gastrointestinální krevní ztráty (chronické nebo akutní krvácení)
 • epistaxe - časté krvácení z nosu
 • varixy, křečové žíly - vzniká jako následek dlouhodobého přetěžování žíly nadměrným množstvím krve, výsledkem je zhoršený odtok krve ze žíly
 • gastritida - záněty žaludku, vředy
 • ulcerace (vředovatění), tumory
 • Meckelův divertikl - anomálie gastrointestinálního traktu - výskyt: tenké střevo, jedná se o zbytek embryonální tkáně - zdroj zánětu nebo střevní neprůchodnosti
 • parazitózy
 • cévní onemocnění mozku - vaskulární malformace
 • zánětlivá onemocnění nejenom střev
 • divertikulózy - civilizační nemoc; souvisí s nevhodným způsobem stravování a je důsledkem chronické zácpy - dochází k zanícení střevních váčkovitých útvarů a jejich infekci
 • hemeroidy

Na co si dát pozor při doplňování železa

Anémie z nedostatku železa - nejlepším zdrojem železa je kvalitní červené maso, nejlépe z ekologických bio chovů.

Síran železnatý, forma železa v mnoha multivitamínech, včetně dětských multivitaminů, je poměrně toxická. Jedná se o anorganický kov, který může vést k významným problémům.

Největší nebezpečí je akutní předávkování, která může být smrtelné. Proto zabraňte zneužití doplňku malými dětmi.

Pozor na hemochromatózu nebo hemosiderózu

Hemochromatóza způsobí, že vaše tělo absorbuje příliš mnoho železa z jídla. Nadbytek železa je uložen v orgánech, především v játrech, srdci a slinivce. Příliš mnoho železa může vést k ohrožení života, onemocnění jater, srdečním problémům a diabetu.Darování krve

Geny, které způsobují hemochromatózu se dědí. Známky a příznaky dědičné hemochromatózy se obvykle objeví ve středním věku. Léčba zahrnuje pravidelné odstraňování krve z těla.

Hemosideróza - hromadění železa v těle při jeho špatném využití a jeho zvýšené dodávce. Např. opakované transfuze krve při útlumu krvetvorby – aplastické anemii. Ukládání železa může způsobit poruchu některých orgánů.

Hemolytická anémie - autoimunitní onemocnění (chudokrevnost) neboli zkráceně AIHA. Jde o stav, kdy se působením protilátek začnou přímo v cévách rozpadat červené krvinky. Podávání železa ve formě doplňku stravy je nutné konzultovat s lékařem! Některé zdroje (Dr. Mercola) nedoporučují suplementaci železem. Je důležité řešit příčinu, než suplementovat železo jako důsledek.

Chudokrevnost a její příčina:

 • akutní ztráty krve
 • ostatní nutriční anémie, jako je nedostatek vitamínu B12 nebo kyseliny listové (zapomeňte na rostlinné zdroje ohledně doplňování B12)
 • rakovina
 • zvětšená slezina
 • genetická hemolytická anémie, jako je srpkovitá anémie a thalassemia; je to typ genetické anémie, kde hemoglobin není dobře vytvořen - v důsledku toho se vaše červené krvinky stávají velmi malé, takže máte větší počet a relativně nízký počet hemoglobinu

Železo slouží pro mnoho funkcí ve vašem těle, ale jedna z nejdůležitějších je vazba na molekulu hemoglobinu a slouží jako nosič kyslíku do tkání.

Příliš mnoho železa může vést k produkci volných radikálů, které mohou poškodit neurony v mozku, spolu s dalšími orgány.

Přebytek akumulace železa v mozku je konzistentně pozorován u Alzheimerovy choroby. Nová studie na zvířatech prokázala, že snížení hladiny železa v krvi vyvolalo snížení hladiny beta-amyloidu, který je spojen s Alzheimerovou chorobou.

Samostatný výzkum také ukázal, že snížení nadbytku železa v mozku může zmírnit příznaky Alzheimerovy choroby, jako u myší.

Nechte se otestovat aneb máte optimální hodnoty železa?

Test měří molekulu nosiče železa (ferritin), protein, který ukládá železo. Pokud jsou vaše hladiny ferritinu nízké, tak je vaše hladina železa také nízká.krevní testy

Zdravý rozsah sérového ferritinu je mezi 20 a 80 ng/ml.

Hladiny ferritinu můžou být opravdu vysoké (500 i 1000), cokoli je nad 80, je pravděpodobné, že bude problém. 

Ideální rozsah je 40-60 ng/ml. (nanogram na mililitr)

Co dělat když mám příliš železa v krvi?

Darovat krev. Stačí už cca 220 ml.

V organismu dochází denně ke ztrátám železa, muži ztrácejí cca 0,6 mg/den, u žen se vyskytuje kolísavá v průměru dvojnásobná ztráta.

Množství vstřebaného železa se pohybuje zhruba od 3 do 6 %. Vstřebávání železa je ovlivňeno mnohými dietními faktory např. kyselina fytová (obiloviny) vytváří se železem nerozpustné vazby, podobně jako fosfáty nebo oxaláty.

Studie ukazují, že vápník může interferovat se vstřebáváním železa.

Dávkování a složení tekutého železa

100% Organic Liquid Iron obsahuje certifikovaný organický zdroj železa extrahovaný z listů kari, bio glycerol, bio šťávu z aceroly, bio nálev z listů kopřivy a pampelišky, bio bulharský květový med, bio citrónovou kůru, listy guavy (Psidium guajava) a ovocné výtažky z amly (indický angrešt) poskytující vitamin B a C, bio pomerančový olej a bio chaluhu (Ascophyllum nodosum) poskytující jód.

Vitamín C napomáhá absorpci a vitamíny B podporují účinnost.

Balení: 200 ml

Dávkování: Dospělí: berte 2 – 4 lžičky denně. Děti (3 - 5 let): berte 1 lžičku denně, děti (6 – 12 let) berte 2 lžičky denně, nebo dle doporučení lékaře.

Před použitím pořádně protřepejte. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Produkt obsahuje železo, které může být v nadbytečném množství škodlivé pro velmi malé děti. Nenahrazuje vyváženou pestrou stravu. Skladujte na suchém a chladném místě. Po otevření uchovávejte v lednici a spotřebujte do 4 týdnů. 

4 lžičky (přibližně 20 ml) obsahují:  

 železo 

 20 mg 

 143 % DDD

 vitamín C

 80 mg

 100 % DDD

 vitamín B1

 4 mg 

 364 % DDD

 vitamín B2 

 5,2 mg

 371 % DDD

 niacin (vitamín B3)

 8 mg

 50 % DDD

 kyselina pantothenová (vitamín B5)

 8 mg 

 133 % DDD

 vitamín B6

 5,6 mg

 400 % DDD

 kyselina listová 

 160 ug

 80 % DDD

 jód 

 120 ug

 80 % DDD

% DDD - % doporučené denní dávky

Složení: bio glycerol, bio šťáva z aceroly, bio nálev z listů kopřivy a pampelišky, bio bulharský květový med, bio extrakt z listů Murraya koenigii (lístky kari) poskytující železo, bio citrónová kůra, listy guavy (Psidium guajava) a ovocné výtažky z amly (indický angrešt) poskytující vitamin B a C, bio pomerančový olej, bio chaluha (Ascophyllum nodosum) poskytující jód.

Zpět na stránku s produkty

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použití produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Tento produkt již není na skladě

6 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: