Your browser does not support JavaScript or You have disabled it. Most of the features will not work so please enable JavaScript!

Antarctica kril olej, 590 mg, 180 kapslí

1 989,00 Kč

Kril olej nejvyšší kvality a koncentrace, 590 mg v jedné kapsli Licaps, které redukují oxidační potenciál a prodlužují trvanlivost. Kril olej je zdrojem jedinečných antioxidantů a omega 3 mastných kyselin. Omega-3 kyseliny jsou vázané na fosfolipidy (vyšší množství cholinu), které slouží jako nosiče EPA a DHA. Produkt reprezentuje koncentrát nové generace omega 3 a fosfolipidů z krilového oleje.

Dostupnost: Skladem

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme

TOP kvalita nejsilnějšího koncentrátu krilového oleje

Jsem rád, že Vám mohu nabídnout první náš vlastní produkt s nejsilnějším koncentrátem zcela čistého krilového oleje (590 mg na kapsli).raw kril olej

Obsahuje podstatně více fosfolipidů (lepší efektivita) ve srovnání s předchozí generací, stejně tak vyšší množství cholinu. Navíc díky unikátnímu zpracování a mixu nehrozí reflux.

Surovina, výroba a kvalita kapslí pochází od stejných producentů, které využívá pro sebe Dr. Mercola.

Zpracování kril oleje metodou FlexitechTM umožňuje šetrně zajistit vysokou čistotu a minimalizovat oxidaci (omezení oxidačních produktů neenzymatických reakcí) a to vše ze zdroje, který vyhovuje pravidlům Eco-Harvesting.

Výsledkem je zvýšená koncentrace fosfolipidů (vysoká relativní hladina intaktních fosfolipidových forem) nad triglyceridy.

cistení kril oleje flexitech

Patentovaná metoda FlexitechTM zvyšuje navázání DHA a EPA na fosfolipidy až o 50%.

cisteni kril oleje

Hlavní benefity

Schválená zdravotní tvrzení. Na trhu EU, dvě kapsle speciálně tohoto oleje mají nárok na čtyři zdravotní tvrzení o podpoře normální funkce

 • srdce
 • jater
 • metabolismu lipidů
 • metabolismu homocysteinu.

Toto schválení krilového oleje, který používáme v našem produktu, umožňuje též exkluzivně využít i na uvedení překročení denní dávky krilového oleje (250 mg EPA/DHA - a až 3 000 mg denně). Schváleno v EU v roce 2016.

Výhoda koncentrovaných fosfolipidů - kril olej zvyšuje index Omega-3 rychleji než rybí olej

 • Fosfolipidy jsou více efektivní při transportu než triglyceridy, které se nacházejí v rybím tuku. 
 • Test proběhl na myších ohledně propustnosti DHA do mozku - akumulace DHA v mozku byla dvakrát vyšší než v případě podání s triglyceridy (zdroj: Pubmed).

omega 3 index

 • Výsledky ukazují, že krilový olej může být účinnější než rybí olej při zvyšování n-3 PUFA, snižování poměru n-6: n-3 PUFA a zlepšování indexu omega-3 (zdroj: Pubmed)

V roce 2014 provedl výrobce studii na 300 subjektech s vysokou hladinou triglyceridů, což je důležitý ukazatel rizika kardiovaskulárních chorob. 

Studie publikovaná v Nutrition Research zjistila, že doplnění krilového oleje bylo spojeno s 10% snížením hladiny triglyceridů. 

EPA a DHA v krilovém oleji mohou tak pomoci snížit riziko zdravotních problémů souvisejících se srdečním systémem. Fosfolipidy jsou klíčovým nosičem omega-3, přímo do buněk, které je potřebují k normální funkci.

 • Fosfolipidy navázané na omega-3 mastné kyseliny krilového oleje můžou pomoci při lepší buněčné integraci a využití EPA a DHA v těle. 
 • Konkrétně pomáhají při zabudování EPA a DHA do membrán červených krvinek, což koreluje s hladinami EPA a DHA v srdci.

Jaký je hlavní rozdíl mezi klasickým rybím tukem a krilem?

 • Omega 3 jsou vázány na fosfolipidy - u rybího oleje na triglyceridy (na videu je vidět proč je kril olej lépe snášen než rybí olej).
 • Rybí olej, vázaný na triglyceridy, se dobře nemísí s vodou a "sedí" na šťávě v žaludku (proto je většinou cítit při užívání).

Stabilita a výhody krilového koncentrátu

Následující, níže uvedené benefity, platí, pokud je vyrobeno dle 3 standardů:

 1. Nasávání krilu přímo do lodi, kde je ihned dále zpracováván (kril je v kontaktu pouze s mořskou vodou, nevytahuje se v sítích na vzduch).
 2. FlexitechTM - bez stabilizátorů, pomocných látek a minimalizace residuí extrakce (ethanol) a zachování nízkého peroxidového čísla. Nízký obsah oxidačních produktů, které indikují stupeň neenzymatických reakcí.
 3. Zvýšený obsah fosfolipidů, zachování jejich intaktnosti a vyššího navázání na DHA a EPA, 590 mg krilu na 1 kapsli.

Dle dosavadních studií a též výzkumů výrobce, lze tvrdit, že molekulární rozdíly mezi krilem a rybím olejem a obsažených n-3 kyselin hrají roli při vstřebávání omega 3 do tkání.

Tedy lze konstatovat, že přirozeně obsažené fosfolipidy (včetně cholinu) spolu s astaxantinem jsou více efektivní než triglyceridy a ethyl estery z rybího tuku.

Též nelze srovnávat absolutní čísla obsažených n-3 kyselin rybího tuku a krilu. Právě díky přirozenému obsahu se vstřebávání a efektivita obou surovin liší. 

Přirozeně obsažený astaxanthin hraje zásadní roli ve stabilitě krilu.

kril versus fish oil, kril versus rybi tuk

Obsah g/100 gBěžný kril olejNáš koncentrovaný kril olej (minimální hodnoty)
Celkový obsah fosfolipidů>40>56
Choline>5>7
Omega 3 kyseliny24>27
EPA>12>15
DHA>5,5>7

Možné benefity pro sportovce

Studie z 1.4. 2020 na zvířecím modelu ukázala, že EPA a DHA ovlivňují pyhyblivost CD4 + T buněk imunitního systému a modifikují jejich schopnost dostupnosti do cílových tkání. 

To má za následek redukci pro zánětlivých mediátorů.

Suplementace omega 3 by tak přicházela v úvahu při regeneraci po náročných trénincích, soutěžních vysokozátěžových výkonech, kdy je větší náchylnost k infektům, právě díky zatížení imunitního systému.

Imunitní systém se mění v případě intenzivního silového nebo vytrvalostího zatížení. Konkrétně dochází k poklesu interleukinů 2 (IL 2) a IFN gamma, molekul, které mají za úkol regulovat aktivitu imunitního systému. Též NK buňky (první linie naší obrany) vykazují pokles bezprostředně po intenzivním cvičení. Uvádí se pokles až o 60% (zdroj 1).

To ukazuje na okno v imunitě od 1. až po 9. hodinu bezprostředně po výkonu na větší náchylnost k infekci.veslař

Podávání omega 3 podporuje navýšení IL 2 a INF gamma, též funkci NK buněk. Nelze mezi tím hledat přímou úměru, nicméně je to zajímavý argument pro doplňování omega 3 zdroje.

V roce 2015 proběhla studie (zdroj 2) na univerzitě v Aberdeen ve Skotsku na atletech (ženy a muži), supervize by Dr. Stuart Gray (fyziolog). První skupina dostávala 6 týdnů 2 gramy kril oleje (4 kapsle našeho krilu), druhá placebo. Po suplementaci byly skupiny podrobeny zátěžovým testům a měřením 1h a 3h po zátěži.

Výsledek prokázal navýšení produkce IL-2 a navýšení efektivity NK buněk.

Dvojitě zaslepená studie (zdroj 3) provedená v národním polském veslařském teamu se zaměřila na sledování regenerace a požkození červených krvinek. Suplementace byla nastavena na 1 g kril oleje denně. Skupina s krilem vykazovala lepší regenerační parametry. 

zdroj 1: Nieman, D.C.; Ahle, J.C.; Henson, D.A.; Warren, B.J.; Suttles, J.; Davis, J.M.; Buckley, K.S.; Simandle, S.; Butterworth, D.E.; Fagoaga, O.R., et al. Indomethacin does not alter natural killer cell response to 2.5 h of running. Journal of applied physiology 1995, 79, 748-755.

zdroj 2: Da Boit, M.; Mastalurova, I.; Brazaite, G.; McGovern, N.; Thompson, K.; Gray, S.R. The effect of krill oil supplementation on exercise performance and markers of immune function. PLoS One 2015, 10, e0139174.

zdroj 3: Skarpańska-Stejnborn, A.; Pilaczyńska-Szcześniak, L.; Basta, P.; Foriasz, J.; Arlet, J. Effects of supplementation with neptune krill oil (euphasia superba) on selected redox parameters and proinflammatory markers in athletes during exhaustive exercise. J Human Kinetics 2010, 25, 49-57.

Možné benefity pro kůži

vraskyKůže hraje protektivní roli. Oblast, která kryje vlastní mladé kožní buňky se nazývá Stratum Corneum. Pro představu, tělo se za hodinu zbaví cca 40 000 buněk, což je cca 3,6 kg mrtvých buněk za rok.

Stratum Corneum zabraňuje ztrátě vody a udržuje živé kožní buňky hydratované. Přemíra chemie nebo mýdla může způsobit iritaci nebo vyrážky, když dojde k přílišnému narušení.

Obě složky fosfolipidy a omega 3 hrají důležitou roli nejenom pro podporu zdraví kloubů a vazů.

Nedostatek fofolipidů a omega 3 může mít za následek transepidermální ztrátu vody, což může vést k narušení rovnováhy elasticity kůže.

Důležitý je též pitný režim, ne nadarmo je pro kůži důležitá vnitřní výživa než drahé krémy.

Suplementací omega 3 lze navýšit podíl n-3 v kůži (omega 3 v kůži tvoří pouze cca 2%), což souvisí s pozitivním vlivem na hydrataci a elesticitu (zdroj 4)

zdroj 4: Rhodes, L.E.; Shahbakhti, H.; Azurdia, R.M.; Moison, R.M.; Steenwinkel, M.J.; Homburg, M.I.; Dean, M.P.; McArdle, F.; Beijersbergen van Henegouwen, G.M.; Epe, B., et al. Effect of eicosapentaenoic acid, an omega-3 polyunsaturated fatty acid, on uvr-related cancer risk in humans. An assessment of early genotoxic markers. Carcinogenesis 2003, 24, 919-925.

Dle EFSA lze dále tvrdit:

 • Kyseliny obsažené v krilu EPA a DHA přispívají normální kardiovaskulární funkci a udržování normálního krevního tlaku.
 • DHA a EPA přispívá a udržuje normální koncentraci triglyceridů v krvi (vemte v potaz, pokud máte zvýšený cholesterol a aterogenní index).
 • DHA přispívá k normálnímu rozvoji zraku novorozence až do 1 roku života.
 • Konzumace DHA v těhotenství přispívá k normálnímu rozvoji plodu.
 • Pokud kojíte obsah DHA v mléce přispívá k normálnímu rozvoji zraku a mozku dítěte.
 • DHA se podílí na normální funkci mozku a též vašeho zraku.
 • Nestabilita poměru omega 3 a omega 6 může vést k poruchám imunitního systému.
 • EPA podporuje zdraví kloubů a vazů.
 • Nízký obsah EPA ve stravě je spojen s úzkostmi a depresí.
 • Omega 3 jsou ideální pro sportovce pro podporu celkových pozitivních efektů cvičení.

Výhody produktu

Antarctica kril olejBěžně dostupné výrobky z krilu
plusVstřebatelnější, díky vysoké koncentraci fosfolipidů (zachování jejich intaktnosti) a vyššího navázání na DHA a EPA, 590 mg krilu na 1 kapsli.minusVětšinou nižší obsah per kapsle bez zahuštěné koncentrace fosfolipidů.
plusObsahuje fosfatidylcholin, který zlepšuje biologickou dostupnost krilu.minusNení garance intaktních forem fosfolipidů.
plusFlexitechTM - bez stabilizátorů, pomocných látek a minimalizace residuí extrakce (ethanol) a zachování nízkého peroxidového čísla. Nízký obsah oxidačních produktů, které indikují stupeň neenzymatických reakcí.minusSorbitol, TMAOs, možný zvýšený obsah triglyceridů. Vyšší výskyt degradovaných fosfolipidů a hydrofobních pyrrolů
plusGarantovaný původ, ECO rybaření a nezávadnost kvality (nejvyšší možný počet certifikátů).minusCertifikace nemusí být kompletní, sledujte kompromisy.
plusNení potřeba uchovávat v lednici (díky kapslím Licaps).minusSoftgel tobolky obsahují plastifikátory a mají vyšší propustnost obsahu, proto je vhodné zavřít do lednice a rychle spotřebovat.
plusKril olej je zpracováván přímo na speciálně upravené lodi, proto nedochází k jeho oxidaci při dalším převozu (kril je nasáván přímo z moře do lodi).minusKril může být vystaven UV záření, povětrnostním podmínkám při výlovu apod.

plusNekompromisní certifikace a nejvyšší možná kvalita (MSC, Licaps, dosledovatelnost, Flexitech, nejvyšší rating "A").
plus100% dohledatelnost výlovu.
plusSpeciální lodě na míru určené pro lov a zpracování suroviny na moři - vše dle ISO standardů.

100% dohledatelnost výlovu a "A" rating.

Podstata certifikace "A" ratingu rybářství, které zajišťuje výlov, umožňuje 100% dohledatelnost a udržitelnost zdroje.

Naskenujte QR kód pro dohledání místa výlovu na mapě.

antarctica

"A" rating nezíská jen tak někdo, pro představu - "A" má pouze Aker Biomarine (2,3%), 11,7% má B1 hodnocení, 48,4 % B2 a C 37,5 %.

Unikátní technologie při výlovu kriluvard aker biomarine

Co je asi nejpodstatnější při samotném výlovu je omezení jakékoliv oxidace suroviny. Kril je dost náchylný k nestabilitě jakmile se dostane do styku se vzduchem nebo UV zářením.

Společnost, se v tomto ohledu zachovala jako leader na trhu, leč si nechali navrhnout lodě na míru speciálně pro lov krilu od společnosti VARD.

Tím se výrazně omezuje riziko oxidace suroviny při výlovu.

lov krilu

Vznikla tak unikátní ISO certifikovaná flotila (každá loď stojí přibližně 118 milionů dolarů). Jedinečnost je právě v certifikaci pro zpracování potraviny přímo v podpalubí.

V čem spočívá to kouzlo? Na první pohled v jednoduchosti...

Na konec sítě je připevněna dopravní hadice, která je celou dobu pod vodou. Hadicí protéká nepřetržitý proud vody, který živý kril přivádí přímo do lodi, přičemž minimalizuje vedlejší úlovek. To nejdůležitější je, že kril je bez kontaktu s vnějšími vlivy (slunce, povětrnostní podmínky) dopraven přímo do lodi, kde se dál zpracovává.

Nekompromisní certifikace a nejvyšší možná kvalita

Aker Biomarine drží několik nejvyšších oprávnění a certifikací pro lov krilu (zdroj informací a obrázků Aker Biomarine). Pokud si chcete pořídit kril, tak neexistuje na světě vyšší kvalita krilového oleje, zde jsou důvody, proč tomu tak je:

 • CCAMLR (Commission of the Conservation of Antarctic Marine Living Resources)

CCAMLR

Výlov je povolen, pokud je prováděn udržitelným způsobem a nepoškozuje ostatní složky ekosystému. V současné době se komerční rybolov antarktického krilu v Jižním oceánu odehrává hlavně v oblasti 48. Řízení rybolovu je velmi stabilní, protože ke změně antarktických pravidel pro rybolov je zapotřebí konsensu 25 zemí.

Celkový přípustný výlov kril je nastaven na 1% biomasy. Celkově celé odvětví loví pouze 0,5% biomasy. 

 • Certifikace Marine Stewardship Council (MSC)

MSC

MSC znamená nejpřísnější normy udržitelnosti. Rybáři a výrobci, kteří mají certifikaci MSC, jsou auditováni nezávislými hodnotiteli třetích stran. Certifikace MSC zaručuje, že mořské zdroje jsou využívány udržitelnými metodami a že všechny produkty lze sledovat v celém dodavatelském řetězci.

Aker BioMarine jako první získal v roce 2010 certifikaci MSC (Marine Stewardship Council), a v roce 2015 získal opětovnou certifikaci na dalších pět let. MSC je nejznámější dostupná certifikace udržitelnosti. 

Nejvyšší skóre dosáhl ve srovnání s certifikačními systémy pro lov pokého odchytu iniciovanými WWF (World Wide Fund for Nature), které nezávisle provedla společnost Accenture v roce 2012.

 • Nejvyšší "A" rating v oblasti udržitelného rybolovu

sustainable fisheries

Kromě zajištění udržitelného rybolovu je rybolov antarktického krilu jedním z nejsilněji regulovaných rybolovů na světě. Všechny úlovky krilu jsou hlášeny CCAMLR (Komise pro ochranu živých mořských zdrojů v Antarktidě) a ve srovnání s jinými druhy rybolovu, kde jsou preventivní limity úlovků stanoveny na 10% biomasy, je celkový přípustný úlovek stanoven na 1% z biomasy. 

Celkově celé odvětví loví pouze 0,3% biomasy v podoblasti 48, která se nachází kolem Antarktického poloostrova, Orkneyských ostrovů a Jižní Georgie. Řízení rybolovu je velmi stabilní, protože ke změně nařízení je zapotřebí konsensu 28 zemí.

 • Eco-Harvesting - technologie pro lepší udržitelnost, která má ohled na ekosystém

Eco Harvesting

Eco-Harvesting snižuje vedlejší úlovky téměř na nulu. Technologie Eco-Harvesting využívá nepřetržitý vlečný systém pro lov ve střední vodě, který je chráněn síťkou s jemnými oky, která brání vstupu čehokoli většího než krill. Systém monitorují podvodní kamery. Namísto zvedání vlečné sítě, aby se zachytil úlovek na palubu, je na konec sítě připevněna dopravní hadice, která po celou dobu provozu zůstává pod vodou. Hadicí protéká nepřetržitý proud vody, který živý krill přivádí přímo do lodi, přičemž minimalizuje vedlejší úlovek.

 • Flexitech - patentovaná technologie šetrné extrakce (nízká teplota a separace)

flexitech

Zpracování kril oleje metodou FlexitechTM umožňuje šetrně zajistit vysokou čistotu a zvýšenou koncentraci fosfolipidů nad triglyceridy.

Technologie Flexitech je součástí patentu (15/040 330). Hlavním přínosem je stabilita suroviny a odstranění TMAO, TMA (soli, které ovlivňují kvalitu). Flexitech byl vyvinut s cílem zlepšit vlastnosti zapouzdření a lepší vlastnosti suroviny pro spotřebitele při užívání (vzhled, vůně, bez refluxu).

FlexitechTM pokrývá proces vysoké účinnosti extrakce lipidů z biomasy krilu. Technologie nezahrnuje žádnou formu vysokoteplotního zpracování, jako je molekulární destilace nebo použití jiných rozpouštědel kromě ethanolu a vody.flexitech

Nový patent obsahuje výhradně postupy zahrnující nízkou teplotu a účinné frakcionační metody, které odstraňují nežádoucí soli a další nežádoucí složky.

Cílem je též zvýšení podílu fosfolipidové složky ve výsledné směsi.

Výroba dle ISO a NSF.

NSF ISO

Kvalita kapslí je velmi důležitá

Kapsle LICAPS® od výrobce Capsugel jsou tvrzené želatinové kapsle, které pomáhají zamezit nežádoucí oxidaci obsahu.

licaps kapsuleLicaps kapsleSoftgel kapsle
plusmnohem odolnější proti oxidativním vlivům a zachovává obsah v intaktní formě (odolává porušení)minusmicrochanelling v želatině (určitá propustnost vzduchu a vůně obsahu)
pluspatentovaný zapouzdřovací systém vytváří vzduchotěsnost, která pomáhá předcházet úniku a zněčištění obsahuminuspropustnost softgelu vede k oxidaci a degradaci obsahu
plusbez stabilizátorů, pomocných látek a potenciálně alergenních složek (sorbitol)minusobsahuje plastifikátory pro poddajnost a měkkost
plusgarantovaný původ a nezávadnost kvality (zlepšuje podporu absorpce)minusnelze zaručit nepropustnost bez odloženého účinku vypuštění obsahu
plustvrdé odolnější kapsle, není potřeba uchovávat v ledniciminusdoporučuje se skladovat v lednici po otevření balení a rychle spotřebovat
plusvykazuje vyšší biologickou dostupnost díky snížené citlivosti na teplo a vlhkost
plusvyhýbá se používání změkčovadel – chemických látek, které mohou mít negativní dopad na váš endokrinní systém

Ovlivňuje příjem omega 3 mastných kyselin naši dlouhověkost?

Telomery jsou specializované struktury chromozo­mů, které chrání integritu DNA a stabilitu chromozo­mů. Zkracováním délky telomer se buňky poškozují. Délka telomer člověka je ovlivněna genetickými i environmentálními faktory a má těsný vztah ke stárnutí a rozvoji některých chorob.Kril olej benefity

Vztah oxidačního stresu a zkracování telomer byl už několika studiemi prokázaný, stejně tak nutnost vyvažovat oxidační kapacitu stravou.

V roce 2010 vědci též zkoumali vztah zkracování délky telomer a příjmem omega 3 mastných kyselin. Závěrem lze konstatovat, že hladina omega 3 mastných kyselin, jako důležitá součást celkové antioxidační kapacity organismu, je jedním z faktorů, které ovlivňují délku telomer. 

zdroj: FARZANEH-FAR, R. et al. Association of marine omega-3 fatty acid levels with telomeric aging in patients with coronary heart disease. JAMA, 2010, roč. 303, č. 3, s. 250-257.

2 nezbytné tuky, které jsou klíčové pro vaše zdraví

Určitě jste již slyšeli o dvou typech tuků omega-3 mastných kyselin, které jsou rozhodující pro vaše zdraví – DHA a EPA (kyselina dodekahexaenová a kyselina eikosapentaenová). Tyto sloučeniny jsou nejen nezbytné k udržení vašeho zdraví – vědecké výzkumy navíc naznačují, že mohou rovněž podporovat zdravé srdce, imunitní systém a vaši náladu.

Kril olej – mořský olej z korýše krunýřovky – jednoznačně a synergicky kombinuje antioxidanty a omega-3 mastné kyseliny.

Toto se ukázalo jako mnohem lepší řešení než dříve doporučované užívání rybího tuku.

Omega 3 jsou esenciální pro optimální fungování řady funkcí v těle. Kril olej je ideální zdroj pro vybalancování poměru k ostatním mastným kyselinám (omega 6, 7 a 9). Platí, že čím více jíte omega 6, 7, 9 (maso, mléčné výrobky, rostlinné oleje, oříšky, semena, přebytek běžných zprocesovaných potravin a tuků) tím více potřebujete omega 3 ve stravě.Omega 3 benefity

Ideální poměr mezi omega 6 a omega 3 je cca 1:1 nebo 2:1, obyčejně máme daleko vyšší poměr např. u americké populace to je 20:1, což není ideální z hlediska lipidového profilu, LDL a HDL.

Nezapomeňte na rostlinné zdroje (chia, konopné a lněné semínko), nicméně pozor na kvalitu (není semínko jako semínko) - tedy čistý zdroj (ryba, kril) nejsou schopny nahradit. Rostlinné zdroje obsahují přirozeně kyselinu alfa linolenovou (ALA).

ALA je prekurzorem DHA a EPA, tedy záleží na enzymu, který nefunguje dobře u mnoha lidí. Navíc dokážete konvertovat cca 5 % na EPA a menší množství na DHA (cca 1%).

Většina kyseliny alfa linolenové, kterou získáte z rostlinných zdrojů, je oxidována nebo převedena na okamžitou energii. Proto je důležité doplňovat zdroje DHA a EPA nezávisle (kril, sardinky, pouze poký losos).

Co je to Kril?

Kril neboli krunýřovka slouží jako potrava pro největší zvíře na světě – velké velryby. Bezzubé velryby spolknou obrovské množství krunýřovek, aby si tak dodaly energii. Plejtvák obrovský spolyká až 4000 kilogramů každý den během krmné sezóny.

Tyto vysoce inteligentní velryby nejsou pouze zvířata závislá na nutriční potřebě Krilu. Stejně tak činí i tuleni, tučňáci, mořští ptáci, chobotnice a ryby.

Kril ulovený v drsných vodách u Antarktidy – ten, který tvoří Kril olej – je tak důležitý, že je považován za "základní kámen druhu", na němž závisí organismus mnoha antarktických dravců.

Tito poloprůhlední korýši se shlukují v hustou masu nebo roj, které mohou povrch oceánu zabarvit do růžova nebo do červena.

Spolu s planktonem tvoří Kril tu nejpočetnější biomasu na Zemi. Je jedním z nejsnáze dostupných obnovitelných zdrojů potravy a zároveň vynikajícím nutričním zdrojem z hlediska životního prostředí.Kril

Kril není žádným nově objeveným zdrojem výživy. Byl loven jako zdroj potravy lidí a domácích zvířat od roku 1800, v Japonsku možná už i dříve, zde jsou považováni za lahůdku.

Esenciální mastné kyseliny (EMK) zahrnují jak omega-3 mastné kyseliny (vysoký obsah životně důležitých látek EPA a DHA) a omega-6 mastné kyseliny. EMK nemohou být vytvořeny v našem těle, ale jsou prospěšné pro běžné zdraví a metabolismus. Proto musíme EMK získat prostřednictvím naší stravy.

Ačkoliv jsou některé omega-6 mastné kyseliny dobré pro vaše zdraví, rovnováha mezi omega-6 a omega-3 je zásadní. Bohužel většina lidí konzumuje nadbytek omega-6 mastných kyselin.

Naši předkové měli vyváženou stravu obsahující přibližně stejný poměr omega-6 a omega-3 mastných kyselin. Avšak současná západní běžná strava se vyznačuje příliš velkým množstvím omega-6 mastných kyselin. Průměrný poměr omega-6 k omega-3 je nyní téměř 20:1, v některých případech dokonce 50:1. To už pro zdraví opravdu není optimální.

Další tajná zbraň Kril oleje

Na rozdíl od rybího tuku váže čistý Kril olej omega-3 mastné kyseliny ve formě fosfolipidů.

Dosavadní vědecké důkazy ukazují, že nejbezpečnější a nejefektivnější „dodavatelé“ EPA a DHA jsou právě tyto fosfolipidy.

Bohužel standardní rybí tuky (a podřadnější značky Kril oleje) postrádají tyto komplexní intaktní fosfolipidy.

Místo toho obsahují omega-3 mastné kyseliny v méně výhodné formě volných triglyceridů.

Kril obsahuje nejenom fosfolipidy, ale také přírodně získaný astaxanthin.

Proč jsou fosfolipidy důležité?

Jsou to stavební kameny vašich buněčných membrán regulující transport buněk tím, že fungují jako 'vrátný'. V této roli chrání buněčné membrány před útokem volných radikálů.fosfolipidy

Tento jedinečný vztah mezi fosfolipidy a omega-3 mastnými kyselinami značně usnadňuje průchod molekul mastných kyselin skrze vaši střevní stěnu.

Omega-3 mastné kyseliny v Kril oleji jsou tak výrazně biologicky dostupnější než v rybím tuku, protože dovolí EPA a DHA vstoupit přímo do vašich buněk. To vám pomůže ve dvou směrech…

 • Zlepšuje poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin.

Četné studie prokázaly důležitost cholinu při vývoji mozku, učení a paměti. Ve skutečnosti je cholin důležitý zejména u vývoje mozku plodu a kojence u těhotných a kojících žen.

Cholin je předchůdcem životně důležitého neurotransmiteru acetylcholinu (který vysílá nervové signály do mozku) a trimethylglycinu.

Pozor na rybí tuk

Dříve se doporučovalo  užívat rybí tuk, aby se tak zvýšil váš příjem omega-3 mastných kyselin. Vysoce kvalitní rybí tuky jsou jistě skvělé produkty s významným přínosem pro zdraví.

Mají však i své stinné stránky. Jako např. že rybí tuk má nízký obsah antioxidantů. Pokud zvýšíte příjem omega-3 esenciální mastné kyseliny konzumací rybího tuku, ve skutečnosti tím zvýšíte vaši potřebu ještě větší antioxidační ochrany.

Proč? Rybí tuk se velmi rychle kazí. Antioxidanty jsou nezbytné k tomu, aby zajistily, že rybí tuk není zoxidovaný a že nežluknul uvnitř vašeho těla. Jak jsme již zmínili, oxidace vede k vytvoření nezdravých volných radikálů.

Takže musíte konzumovat další antioxidanty pro vaše zdraví obecně, a to kvůli vaší zvýšené potřebě antioxidantů při užívání rybího tuku.

Rybí olej rychle oxiduje

A další problém, rybí olej velmi rychle podléhá zkáze. Oxidace nalezená v rybím oleji vyžaduje velké množství antioxidantů, aby se zabránilo tvorbě volných radikálů. Takže konzumace doplňkových antioxidantů se stává nezbytným kompenzačním opatřením pro vaše zdraví obecně.

Kril olej řeší toto dilema tím, že jednoznačně a synergicky kombinuje přirozený obsah astaxantinu a omega-3-mastné kyseliny.

7 důvodů proč kril olej vítězí nad rybím tukem?

 • MNOHEM lepší absorpce než rybí tuk

To znamená, že si můžete vzít 1/5 dávky – raději 2 malé kapsle než 10 velkých. Vazba fosfolipidů zvyšuje biologickou dostupnost omega-3 mastných kyselin, zlepšuje poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin a podporuje zdravé fungování buněčné membrány. 

 • Jedinečná antioxidační ochrana - rybí olej neobsahuje Astaxanthin

Unikátní antioxidanty – včetně astaxanthinu a nebývalých mořských flavonoidů – vás může ochránit před vlivem volných radikálů. 

 • Bez znečištění

Kril se nachází na dně potravního řetězce a loví se daleko od znečištěných oblastí v nedotčených vodách moře kolem Antarktidy. Takže nemusíte mít obavy z nebezpečného hromadění rtuti, polychlorovaných bifenylů, těžkých kovů a jiných toxinů.

 • Trvalá zásoba

Kril představuje vysoce obnovitelný zdroj. Jedná se o největší biomasu v oceánu a tam prostě není žádné riziko nadměrného lovení.

 • Stabilita

Kril olej je stabilnější a odolnější proti žluknutí než běžný rybí tuk. To znamená, že vydrží déle a nebude oxidovat ve vašem těle z důvodu žluknutí. Vydrží až dva roky při pokojové teplotě. (Prosím, chraňte jej před chladem a přímým světlem.)

 • Bez rybí pachuti, refluxu nebo jakýkoliv jiných nežádoucích účinků

Ačkoliv užívání rybího tuku často vede k nežádoucím účinkům jako je rybí pachuť, reflux nebo říhání, nestane se tak s Kril olejem. Ani při vysokých dávkách nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky.

 • Obnovitelný zdroj potravy

Kril představuje obnovitelný potravinový zdroj, udržitelný a příznivý k životnímu prostředí.

Zpět na stránku s produkty

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Skladem

Výhody produktu

Antarctica kril olejBěžně dostupné výrobky z krilu
plusVstřebatelnější, díky vysoké koncentraci fosfolipidů (zachování jejich intaktnosti) a vyššího navázání na DHA a EPA, 590 mg krilu na 1 kapsli.minusVětšinou nižší obsah per kapsle bez zahuštěné koncentrace fosfolipidů.
plusObsahuje fosfatidylcholin, který zlepšuje biologickou dostupnost krilu.minusNení garance intaktních forem fosfolipidů.
plusFlexitechTM - bez stabilizátorů, pomocných látek a minimalizace residuí extrakce (ethanol) a zachování nízkého peroxidového čísla. Nízký obsah oxidačních produktů, které indikují stupeň neenzymatických reakcí.minusSorbitol, TMAOs, možný zvýšený obsah triglyceridů. Vyšší výskyt degradovaných fosfolipidů a hydrofobních pyrrolů
plusGarantovaný původ, ECO rybaření a nezávadnost kvality (nejvyšší možný počet certifikátů).minusCertifikace nemusí být kompletní, sledujte kompromisy.
plusNení potřeba uchovávat v lednici (díky kapslím Licaps).minusSoftgel tobolky obsahují plastifikátory a mají vyšší propustnost obsahu, proto je vhodné zavřít do lednice a rychle spotřebovat.
plusKril olej je zpracováván přímo na speciálně upravené lodi, proto nedochází k jeho oxidaci při dalším převozu (kril je nasáván přímo z moře do lodi).minusKril může být vystaven UV záření, povětrnostním podmínkám při výlovu apod.

plusNekompromisní certifikace a nejvyšší možná kvalita (MSC, Licaps, dosledovatelnost, Flexitech, nejvyšší rating "A").
plus100% dohledatelnost výlovu.
plusSpeciální lodě na míru určené pro lov a zpracování suroviny na moři - vše dle ISO standardů.

Kvalita kapslí je velmi důležitá

Kapsle LICAPS® od výrobce Capsugel jsou tvrzené želatinové kapsle, které pomáhají zamezit nežádoucí oxidaci obsahu.

licaps kapsuleLicaps kapsleSoftgel kapsle
plusmnohem odolnější proti oxidativním vlivům a zachovává obsah v intaktní formě (odolává porušení)minusmicrochanelling v želatině (určitá propustnost vzduchu a vůně obsahu)
pluspatentovaný zapouzdřovací systém vytváří vzduchotěsnost, která pomáhá předcházet úniku a zněčištění obsahuminuspropustnost softgelu vede k oxidaci a degradaci obsahu
plusbez stabilizátorů, pomocných látek a potenciálně alergenních složek (sorbitol)minusobsahuje plastifikátory pro poddajnost a měkkost
plusgarantovaný původ a nezávadnost kvality (zlepšuje podporu absorpce)minusnelze zaručit nepropustnost bez odloženého účinku vypuštění obsahu
plustvrdé odolnější kapsle, není potřeba uchovávat v ledniciminusdoporučuje se skladovat v lednici po otevření balení a rychle spotřebovat
plusvykazuje vyšší biologickou dostupnost díky snížené citlivosti na teplo a vlhkost
plusvyhýbá se používání změkčovadel – chemických látek, které mohou mít negativní dopad na váš endokrinní systém

7 důvodů proč kril olej vítězí nad rybím tukem?

 • MNOHEM lepší absorpce než rybí tuk

To znamená, že si můžete vzít 1/5 dávky – raději 2 malé kapsle než 10 velkých. Vazba fosfolipidů zvyšuje biologickou dostupnost omega-3 mastných kyselin, zlepšuje poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin a podporuje zdravé fungování buněčné membrány. 

 • Jedinečná antioxidační ochrana - rybí olej neobsahuje Astaxanthin

Unikátní antioxidanty – včetně astaxanthinu – vás může ochránit před vlivem volných radikálů. 

 • Bez znečištění

Kril se nachází na dně potravního řetězce a loví se daleko od znečištěných oblastí v nedotčených vodách moře kolem Antarktidy. Takže nemusíte mít obavy z nebezpečného hromadění rtuti, polychlorovaných bifenylů, těžkých kovů a jiných toxinů.

 • Trvalá zásoba

Kril představuje vysoce obnovitelný zdroj. Jedná se o největší biomasu v oceánu a tam prostě není žádné riziko nadměrného lovení.

 • Stabilita

Kril olej je stabilnější a odolnější proti žluknutí než běžný rybí tuk. To znamená, že vydrží déle a nebude oxidovat ve vašem těle z důvodu žluknutí. Vydrží až dva roky při pokojové teplotě. (Prosím, chraňte jej před chladem a přímým světlem.)

 • Bez rybí pachuti, refluxu nebo jakýkoliv jiných nežádoucích účinků

Ačkoliv užívání rybího tuku často vede k nežádoucím účinkům jako je rybí pachuť, reflux nebo říhání, nestane se tak s Kril olejem. Ani při vysokých dávkách nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky.

 • Obnovitelný zdroj potravy

Kril představuje obnovitelný potravinový zdroj, udržitelný a příznivý k životnímu prostředí.

Složení – 2 kapsle Licaps denní dávky, 42 g

Kril olej1180 mg
Fosfolipidy660 mg
Fosfatidylcholin566 mg
Cholin82,6 mg
Omega 3318 mg
EPA178 mg
DHA82 mg
Astaxantin100 mcg

Doporučené dávkování: 2 kapsle denně s vodou Minimální trvanlivost: Uvedeno na obalu výrobku 

Složení: Lipidový extrakt z antarktického krilu (Euphasia superba), kapsle (rybí želatina), voda.

Původ suroviny: EU a mimo EU (původ základní suroviny Area 48 Atlantic, Antarctic)

Obsah g/100 gBěžný kril olejNáš koncentrovaný kril olej (minimální hodnoty)
Celkový obsah fosfolipidů>40>56
Choline>5>7
Omega 3 kyseliny24>27
EPA>12>15
DHA>5,5>7

Parametry

Weight0,3

5 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: