Colostrum Candida 120 kapslí

1 490,00 Kč

Colostrum CANDIDA můžete užívat při mnoha onemocněních jako podpůrný přípravek. Primární oblastí použití kolostra je stimulace lidského imunitního systému, regenerace organismu a mírnění projevů alergií.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme


colostrum candida

Primární oblastí použití kolostra je stimulace lidského imunitního systému, regenerace organismu a mírnění projevů alergií. Colostrum CANDIDA můžete užívat při mnoha onemocněních jako podpůrný přípravek. Příznivě působí na organismus jako celek, ale především udržuje zdravou střevní mikroflóru a slizniční bariéru střeva.

Dar, který našemu imunitnímu systému věnovala příroda. Colostrum CANDIDA obsahuje dvě důležité složky – kolostrum a PROBIOTIKA pro podporu imunitního systému a vyživení užitečných střevních bakterií.

Colostrum obsahuje látky posilující obranný systém organismu. Jeho působení oceníte v každém věku. U dětí je organismus oslaben značným výdajem energie. Jsou také často vystaveny různým nepříznivým faktorům vnějšího prostředí. S postupujícím věkem pak tělo postupně snižuje produkci látek, potřebných pro udržení dobré fyzické kondice.

Mezi nejčastější zdravotní problémy žen řadíme tzv. candidózu nebo-li kvasinky. Znáte to? Léky už nezabírají a vy jste každý měsíc v ordinaci gynekologa s žádostí o další radu. Pak právě pro Vás je tu COLOSTRUM CANDIDA.

>Zpět na začátek »

Co to je Colostrum?

První výživou novorozence po porodu je mlezivo, latinsky nazývané kolostrum (colostrum), které organismus matky vytváří již před porodem. Kolostrum obsahuje faktory zásadně ovlivňující odolnost, které dále umožňují intenzivní růst a vývoj. Kolostrum představuje velmi silný prostředek, jež zdravému, nově narozenému savci zcela postačí k zahájení samostatného života bez obav o jeho zdraví.

U zvířat, která sají mateřské mléko, se prakticky nevyskytují problémy s infekcemi narozených mláďat a rovněž u lidí jsou od počátku kojení novorozenci nemocní jen výjimečně. Vděčí za to mateřské imunitě, která je dítěti při prvních kojeních předávána. Kolostrum je výjimečným a nenahraditelným darem matky přírody do začátku života.

>Zpět na začátek »

VÝHODY PRODUKTU COLOSTRUM CANDIDA

 • Při gynekologických infekcích a zánětech (obsahuje specifické protilátky proti Candida albicans – původce kandidózy)
 • Při zažívacích potížích i infekčních (zácpa, průjem, nadýmání)
 • Při antibiotické léčbě pro udržení zdravé střevní mikroflóry (potlačuje rezistenci bakteriálních kmenů – zvyšuje účinek ATB léčby)
 • Při problémech v oblasti zažívacího traktu (Crohnova nemoc, ulcerózní kolitida)
 • Pro detoxikaci organismu po onkologické léčbě
 • Při problémech s pletí (léčbě vzdorující akné)
 • Při nutnosti zvýšit imunitu organismu
 • Při cukrovce – reguluje hladinu cukru v krvi
 • Při stresu nebo psychickém vypětí – redukuje stres a pozdvihuje náladu
 • Usnadňuje hojení ran po úrazech a operacích
 • Při nadměrném užívání syntetických léků (steroidy, chemoterapie, kortikoidy, analgetika) – syntetické léky totiž narušují slizniční bariéru střeva

Laboratorní testy potvrdily v kolostru přítomnost specifických protilátek proti Candida albicans, která způsobuje infekci známou jako kandidóza. Podle mikrobiologů je touto infekcí zasažena až třetina veškerého obyvatelstva v západních průmyslových zemích. Šíření Candida allbicans ve střevech a vnitřních orgánech může vyvolat celou řadu onemocnění. Patří sem mimo jiné nadýmání, průjem, kolitida, vředy v trávícím ústrojí, ženské nemoci, alergie, srdeční potíže, astma, ledvinové potíže, meningitida.

Colostrum CANDIDA je jediný výrobek svého druhu. Obsahuje totiž dvě důležité složky – kolostrum a PROBIOTIKA. Kolostrum podpoří imunitní systém a PROBIOTIKA vyživují užitečné střevní bakterie. Výhodou kolostra je hlavně v tom, že působí přímo ve střevě, kde sídlí 79% zdraví.

Při detoxikaci se uplatňuje především to, že Colostrum CANDIDA zabezpečuje likvidaci škodlivých střevních bakterií, zvyšuje propustnost střevní sliznice pro léky a zbavuje organismus škodlivin.

COLOSTRUM obsahuje látky posilující obranný systém organismu (imunoglobuliny, růstové faktory a proteiny). S postupujícím věkem pak tělo postupně snižuje produkci látek, potřebných pro udržení dobré fyzické kondice. Kolostrum obsahuje komplex složek, které náš organismus potřebuje pro optimální funkci.

Obranný systém organismu je také oslabován nadměrným užíváním antibiotik, špatným životním prostředím, stresem a konzumací nezdravých potravin. Všechny tyto skutečnosti mají za následek zvýšené nároky na obranyschopnost. Kolostrum je vhodnou volbou pro přirozené posílení organismu. Je vhodné jak pro malé děti, tak pro dospělé.

Pravidelné užívání zabezpečuje neporušenou střevní a žaludeční sliznici. To je základní předpoklad ochrany před vznikem zánětlivých a onkologických onemocnění zažívacího traktu. Látky obsažené v kolostrum také znesnadňují usídlení Helicobacter pylori a jiných bakterií (rod Salmonella, Shigella, Proteus, E. coli) v zažívacím traktu.

>Zpět na začátek »

Speciální složení Colostra CANDIDA pro lepší vstřebatelnost a využitelnost organismem

Colostrum CANDIDA obsahuje v jedné dávce 692 mg kvalitního kolostra a 240 mg směsi symbiotických baktérií (PROBIOTIKA). Obsahuje také patentovaný Bio-lipid, který zabezpečuje dokonalou rozpustnost v organismu a tím vyšší účinnost (zvyšuje vstřebávání až 8-krát).

Bio-lipid vytváří ochranný povlak, který pomáhá chránit obsah kapsle před žaludeční kyselinou. Tato ochranná vrstva pomáhá zajistit vstřebávání maximálního množství živin do trávicího traktu v tenkém střevě a krevního oběhu. Bez této ochrany, kterou nenabízejí ostatní značky je kolostrum zničeno žaludečními kyselinami a nabízí jen malý nebo žádný užitek. Ochrana pomocí Bio-lipidu zaručuje, že Colostrum CANDIDA obsahuje silné úrovně klíčových účinných látek pro nejsilnější imunitní podporu.

>Zpět na začátek »

Patentovaná metoda výroby produktu Colostrum CANDIDA

Bovinní kolostrum je odebíráno pouze z vybraného typu krav USDA-Grade A, chovaných v ekologicky nejčistších částech. Krávy jsou chované na travnatých pastvinách a nejsou krmené pesticidy, hormony ani antibiotiky. Technologie zpracování (vč. nezbytné pasterizace) je pravidelně kontrolována. Celý proces výroby splňuje přísné normy ISO 9001 a 14001.

New Zealand Dairy Group vyrábí kolostrum pro lidskou potřebu již více než 30 let. Způsob výroby zajišťuje biologickou dostupnost v organismu. Přirozené kolostrum je pro člověka poměrně těžko stravitelné a může Vám být po něm „těžko“. New Zealend Dairy Group používá speciální způsob výroby, který zajistí dokonalou rozpustnost a kolostrum Vám tak nebude „ležet“ v žaludku.

V závodě se kolostrum dále suší patentovanou metodou – sprejování bez použití tepla. Tak se zbavuje tuku, a tím zvyšuje svoji trvanlivost. Nejdůležitější složky kolostra (proteiny a enzymy) zůstávají v plné kvalitě. Poté se kolostrum pasterizuje při teplotě 72°C po dobu 15 sekund, čímž se zbavuje veškerých mikrobů a patogenních částic.

Poté se kolostrum suší tak, aby jeho biologická aktivita zůstala nezměněná. Po dobu převozu do výrobního závodu je kolostrum uchováno v chladu, ale nikdy se nezmrazuje. Po tomto procesu je prášek důkladně podroben nezávislým výzkumům, při nichž se zjišťuje přítomnost bakterií, těžkých kovů, BSE, pesticidů, hormonů a antibiotik.

>Zpět na začátek »

Proč je Colostrum CANDIDA od Symbiotics nejprodávanější na světě?

Ve výrobním závodu Symbiotics Inc., Arizona, USA se vybírá nejvhodnější složení jednotlivých produktů (např. Kombinace s probiotiky, Beta glukany apod.) a hotové směsi jsou baleny do želatinových nebo kosher kapslí. Výrobce Symbiotics Inc. je průkopníkem ve výrobě a distribuci kolostra. Na trhu jsou již více než 20 let (dříve prodávané pod názvem New Life Colostrum). Jejich produkty patří mezi nejprodávanější kolostra na světě.

Další výhodou je patentovaný způsob zbavování kolostra tuku. Nedochází však ke ztrátám vzácných proteinů. Firma Symbiotics je jedinou firmou, která zabezpečuje pravidelné klinické a laboratorní zkoušky svých výrobků. Firma kromě výrobků na bázi kolostra nevyrábí žádné jiné výrobky. Kvalita je pro nás při výběru produktů na prvním místě.

Kvalita kolostra

Všechna kolostra nejsou stejná. Produkty se liší v mnoha ohledech. Mezi nejdůležitější faktory patří:

 1. Čas odběru kolostra (Symbiotics COLOSTRUM se odebírá 0–10 hodin od porodu)
 2. Množství imunoglobulinů (Symbiotics COLOSTRUM obsahuje minimálně 25%)
 3. Množství kolostra v 1 kapsli (Symbiotics COLOSTRUM PLUS obsahuje 480 mg čistého kolostra, COLOSTRUM CANDIDA obsahuje 346 mg čistého kolostra)
 4. Hodnota polypeptidů bohatých na prolin (Symbiotics COLOSTRUM obsahuje 3%)
 5. Rozpustnost v organismu (Symbiotics COLOSTRUM obsahuje beta-lipid, který podporuje rozpustnost)

Kolostrum Nutraplex 415 (Symbiotics Colostrum) je pasterizováno. Dochází tedy k cca 6 – 10% ztrátě účinných látek. Nicméně díky obsahu beta-lipidu, kterým je Symbiotics kolostrum sprejováno je vysoce rozpustné a lehce stravitelné pro lidský organismus. Některé studie ukazují až 8× vyšší vstřebatelnost.

Speciální lipidy použité na obal Symbiotics Colostrum jsou unikátní, ve vodě rozpustné tuky, které významně zvyšují rozpustnost a vstřebávání jakýchkoliv látek, které jsou tímto obalené. Kolostrum obalené beta-lipidem je 8× rozpustnější než kolostrum bez tohoto beta-lipidu.

>Zpět na začátek »

Složení produktu Colostrum CANDIDA

2 kapsle (denní dávka) obsahuje:

 • Bovinní kolostrum 692 mg
 • Směs symbiotických baktérií (PROBIOTIKA) 240 mg
  • Lactococcus lactis 2 mld.
  • Lactobacillus plantarum 2 mld.
  • Lactobacillus acidophilus 2 mld.
  • Lactobacillus rhamnosus 2 mld.
  • Lactobacillus casei 2 mld.
  • Lactobacillus paracasei 2 mld.
  • Lactobacillus brevis 2 mld.
  • Lactobacillus salivarius 2 mld.
  • Lactobacillus bulgaricus 2 mld.
  • Lactobacillus gasseri 2 mld.
  • Bifidobacterium bifidum 2 mld.
  • Bifidobacterium lactis 2 mld.
  • Bifidobacterium breve 2 mld.
  • Bifidobacterium longhum 2 mld.
  • Streptococcus thermophilus 2 mld.
 • Laktoferin 28 mg
 • Želatina (obal tobolky) přídatná látka
 • Rýžový škrob přídatná látka

Colostrum obsahuje celou řadu dalších důležitých látek, které působí synergicky díky komplexnímu složení; jsou to:

 1. Vitamíny a minerály – Colostrum obsahuje řadu významných vitamínů a minerálů, které působí proti virům, bakteriím i plísním.
 2. Aminokyseliny – Colostrum obsahuje 26 různých aminokyselin.
 3. Imunoglobuliny (IgG, IgA, IgM, IgE) – jedna z nejdůležitějších imunitních látek v organismu.
 4. Růstové faktory – růstový faktor IGF-1 je látka podobná inzulinu, díky níž mohou buňky růst a regenerovat se. Faktory TGF-A a TGF-B podporují regeneraci svalové tkáně a rekonstrukci molekul RNA a DNA (kyseliny nesoucí genetický kód).
 5. Laktoferin – patří mezi nejdůležitější antibakteriální, fungicidní a antivirové částice. V těle „střeží“ rovnováhu imunitního systému a zabraňuje autoimunitnímu onemocnění.
 6. Enzymy – jsou podstatné pro kvalitní fungování zažívacího traktu a pro dobré zažívání (v colostru je obsažen i enzym telomeráza, známý také jako „enzym nesmrtelnosti“. Ten se stará o obnovování konců chromozomů a brání jejich zkracování při dělení buněk. Výzkumy ukazují, že ono zkracování má přímou souvislost se stárnutím).
 7. Laktalbumin – ten svými účinky podporuje mj. i regeneraci buněk
 8. Cytokiny – signální proteiny, které mají klíčovou roli v procesu imunologické tolerance (alergie).
 9. Hodnotné nutriční látky – vyvážený obsah esenciálních a neesenciálních aminokyselin, z nichž mnohé mají významné imunomodulační (arginin, glutamin) a antioxidační (cystein, methionin) vlastnosti. Nelze opominout ani přítomnost stopových prvků, vitamínů a enzymů. Bovinní kolostrum má také velký význam pro trávicí trakt.

>Zpět na začátek »

Doporučené dávkování a užívání produktu Colostrum CANDIDA

Má se kolostrum užívat před nebo po jídle?

Růstové a imunitní faktory působí nejvíce v tenkém střevě. Proto je vhodné užívat kolostrum na lačný žaludek (30 – 60 minut před jídlem nebo 2 hodiny po jídle).

Prevence – 2 kapsle denně (1–0–1 nebo 2–0–0) po dobu kdy chcete chránit organismus Při problémech – 4–6 kapslí denně (2–0–2 nebo 3–0–3) až do doby než ustoupí příznaky, pak můžete pokračovat v preventivním dávkování nebo přípravek vysadit. Užívejte nalačno.

Doba užívání

Podávání kolostra je žádoucí po dobu, po kterou je organizmus vystaven vyššímu riziku vzniku nemoci (období chřipek, viróz). Jeho užívání je vhodné u jedinců s oslabenou imunitou, v průběhu léčby antibiotiky a v průběhu rekonvalescence.

Nenahrazuje léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky nebo jinými léčivy.

Je užívání kolostra bezpečné?

Kolostrum je přírodní strava, která je vhodná pro všechny savce, nejen pro člověka. Už několik století se kolostrum používá jako potravinový doplněk na podporu léčby mnoha onemocnění (i u zvířat). Nezávislé kontroly v průběhu výrobního procesu zabezpečují jeho 100% čistotu. Naše výrobky mají atest kvality ISO 9001 aISO 140001. Nenacházejí se v nich žádné pesticidy, hormony ani antibiotika a BSE.

Účinkuje kolostrum i u dospělých lidí?

Už po dosažení puberty se začínají projevovat příznaky snižování růstového faktoru a klesá výkonnost imunitního systému. Kolostrum v tomto věku dodává organismu všechny potřebné faktory a současně podporuje přeměnu tuku na energii. Tím se zlepšuje reprodukce buněk a zpomaluje proces stárnutí.

Mohou kolostrum užívat i lidé, kteří hůře snášejí příjem laktózy?

Množství laktózy v jedné dávce Symbiotics Colostrum je 163 mg. 2 dcl mléka obsahují 13000 mg laktózy. Jakýkoliv negativní příznak v počátcích užívání kolostra je projev čištění organismu a zažívacího traktu. Je to vlastně projev prvních léčebných účinků na sliznici střev.

>Zpět na začátek »


Zpět na stránku s produkty!

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

5 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: