Wild Chaga & Raw Cacao 30g Organic

899,00 Kč

Divoká chaga + raw nepražené kakao je životabudící nápoj pro každý den. Obsahuje směs bio extraktu z Chagy a bio raw kakaa pro přípravu celkem 30 nápojů.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

  • O produktu

  • Nejčaštější dotazy

  • Detailní informace, složení

Doporučujeme

Divoká chaga (rezavec šikmý) + raw nepražené kakao je životabudící nápoj pro každý den. Obsahuje směs bio extraktu z Chagy a bio raw kakaa pro přípravu celkem 30 nápojů.

Chaga roste na stromech v Laponsku, krajině severního Finska typické nedotčeným přírodním bohatstvím v podobě hlubokých jehličnatých lesů, zatímco kakao pochází z deštných pralesů jihoamerického Peru.

Nápoj si nejlépe vychutnáte horký, postačí jedna čajová lžička do vody, mléka nebo alternativy mléka.

Chaga obsahuje celou řadu aminokyselin, tripeptidů, beta glukany, vitamíny, stopové množství minerálů, vlákninu a enzymy.

Díky tomu má obrovský potenciál co se týče benefitů pro organismus. Vlastnosti chagy souvisí s celkovou energetickou hladinou a výdrží, imunitou i odolností proti stresu. Má také velký preventivní potenciál. Proto je poprávu nazývaná královnou hub.

Hlavní benefity houby Chaga

Chaga je obdařena opravdu působivými vlastnostmi. Má jedno z nejvyšších skóre ORAC (Oxygen radical absorbance capacity) mezi všemi jedlými plodinami. Čím je tato hodnota vyšší, tím je vyšší schopnost dané potravy chránit tělo před volnými radikály způsobujícími choroby. Jinými slovy řečeno, chaga je jedním z nejlepších zdrojů antioxidantů.

Ve studiích na zvířatech pomohla houba chaga posílit imunitní systém zvýšením produktivity některých imunitních buněk. Výzkum ukázal, že extrakty chaga mohou stimulovat slezinné lymfocyty, které pak mohou mít přímý pozitivní vliv na funkci imunitního systému.

Opomíjet by se neměl ani antivirový účinek – studie bylo také prokázaly antivirové účinky v souvislosti s hepatitidou typu C.

Byl prokázán i pozitivní vliv na hladinu krevního cukru u diabetiků.

Redukce zánětů - ukázalo se, že chaga potlačuje zánět. Extrakt z ní pomohl u testovaných zvířat snížit zánět v důsledku ulcerózní kolitidy. Konkrétně byl zjištěn protizánětlivý účinek extraktu chaga v tlustém střevě.

Prevence a podpůrná léčba rakoviny - podle studie “Memorial Sloan Cancer Center„ na zvířatech ukazuje, že chaga
může inhibovat (zpomalit) progresi rakoviny. Pro získání hlubších informací je však nutné provést další potřebné studie i u člověka.

V jedné studii myší s nádory, jejichž strava byla doplněna extraktem z houby chaga, došlo ke snížení velikosti nádorů o 60%. Mezitím myši s metastatickým nádorovým onemocněním (nádory rozšířené do jiných částí těla) měly ve srovnání s kontrolní skupinou 25% snížení počtu metastáz.

Jiná studie se zabývala účinky houby chaga na rakovinné buňky lidských jater. Výzkum odhalil, že extrakt z houby chaga může být schopen zabránit růstu buněk rakoviny jater, což je významné zjištění pro podpůrnou léčbu rakoviny jater.

Čistota produktu

- Všechny složky jsou 100% aktivní

- Produkt je oficiálně certifikován autorizačním úřadem Soil Association jako organický produkt s garantovaným ekologickým původem použitých ingrediencí.

- Produkt neobsahuje geneticky modifikované, či ozařované složky

- Neobsahuje složky živočišného původu: vhodné pro vegany

- Neobsahuje konzervační prostředky, umělá barviva, pšeničný lepek, pšenici, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý, kyselinu stearovou

Balení: 30 g

Dávkování: Smíchejte 1 g prášku (1 čajová lžička) s horkou vodou či mlékem.

Upozornění: Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, pokud není doporučeno lékařem. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhrada pestré stravy. Skladujte v chladu, suchu, mimo dosah dětí.

Složení:

 Počet dávek v balení: 30 x 1 g

 1 g*

 Bio raw kakao (Theobroma cacao)

 700 mg

 Bio Chaga (Inonotus obliquus) extrakt (20:1) (ekvivalent k 6000 mg Chagy)

 300 mg

  Z toho proanthokyanidiny (OPC)

 24 mg

* 1 g odpovídá jedné dávce. Balení obsahuje 30 dávek.

Doplněk stravy v bio kvalitě.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

6 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: