Lososový olej z divokého lososa 90 kapslí

699,00 Kč

100% čistý olej z divokého aljašského lososa; balení ve skle, vysoce kvalitní zdroj OMEGA 3 s vysokým obsahem EPA a DHA. Ideální zdroj pro vybalancování poměru k ostatním mastným kyselinám (omega 6, 7 a 9). Platí, že čím více jíte omega 6, 7, 9, tím více potřebujete omega 3 ve stravě. V kapslích licaps, které redukují oxidační potenciál a prodlužují trvanlivost.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme

Čekáme na dodávku:

Zdroj suroviny je z divoké přírody, proto jsou občas výpadky, resp. surovinu nelze koupit někde na burze, podléhá ekologickému rybaření.

Jedná se o divokou rybu, která je sledovaná. Zpracování a následné balení podléhá sezónosti, proto je tento zdroj lososového oleje velmi jedinečný a exkluzivní svoji kvalitou a přístupem k jeho získávání.

Tělo potřebuje omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem. Při nedostatku dokáže převést ALA (kyselina alfa-linolenová) na EPA (kyselina eikosapentaénová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) ale pouze cca 5 % z potravy.

Omega 3 benefity

Volně žijící losos má jednu z nejvyšších koncentrací omega-3 mastných kyselin z rybích olejů.

Omega 3 jsou esenciální pro optimální fungování řady funkcí v těle. Lososový olej je ideální zdroj pro vybalancování poměru k ostatním mastným kyselinám (omega 6, 7 a 9). Platí, že čím více jíte omega 6, 7, 9 (maso, mléčné výrobky, rostlinné oleje, oříšky, semena, přebytek běžných zprocesovaných potravin a tuků) tím více potřebujete omega 3 ve stravě.

Ideální poměr mezi omega 6 a omega 3 je cca 1:1 nebo 2:1, obyčejně máme daleko vyšší poměr např. u americké populace to je 20:1, což není ideální z hlediska lipidového profilu, LDL a HDL.

Nezapomeňte na rostlinné zdroje (chia, konopné a lněné semínko), nicméně pozor na kvalitu (není semínko jako semínko) - tedy čistý zdroj (ryba, kril) nejsou schopny nahradit. Rostlinné zdroje obsahují přirozeně kyselinu alfa linolenovou (ALA).

ALA je prekurzorem DHA a EPA, tedy záleží na enzymu, který nefunguje dobře u mnoha lidí. Navíc dokážete konvertovat cca 5 % na EPA a menší množství na DHA (cca 1%). Většina kyseliny alfa linolenové, kterou získáte z rostlinných zdrojů, je oxidována nebo převedena na okamžitou energii. Proto je důležité doplňovat zdroje DHA a EPA nezávisle (kril, sardinky, pouze poký losos - proč výhradně poký? čtěte dále).

Etiketa

Složení na 3 tobolky dle DDD (doporučené denní dávky), 90 tobolek:

Olej z divokého lososa - 3000 mg
Celkový obsah Omega 3 kyselin - 900 mg
EPA (kyselina eikosapentaenová) - 210 mg
DHA (kyselina dokosahexaenová) - 180 mg
Cholesterol - 15 mg
Vitamín A - 13 mcg
Kalorie - 30
Celkový obsah tuku - 3g

Složení: olej z divokého lososa (Aljaška), tobolka (rybí želatina), extrakt z rozmarýnu (list), slunečnicový olej.

Neobsahuje umělá barviva, stabilizátory, lepek (bez stop droždí a mléčných kultur), škroby, cukry a sóju.

Zdroj suroviny je naprosto unikátní, proto jsou občas výpadky, resp. nelze koupit někde na burze, podléhá ekologickému rybaření.

Jedná se o divokou rybu, která je sledovaná. Zpracování a následné balení podléhá sezónnosti, proto je tento zdroj lososového oleje velmi jedinečný a exkluzivní svoji kvalitou a přístupem k jeho získávání.

Kvalita balení rozhoduje

Licaps

Proč Dr. Mercola nedoporučuje soft-gel tobolky:

 • soft gel je standardem, který obsahuje plastifikátory pro poddajnost a měkkost
 • plastifikátory vytvářejí mikrochanelling v želatině (určitá propustnost vzduchu a vůně obsahu)
 • propustnost soft gelu vede k oxidaci a degradaci obsahu

Dr. Mercola využívá patentované kapsle LICAPS® od výrobce Capsugel.

Mimořádný zapouzdřovací systém vytváří vzduchotěsnost, která pomáhá předcházet úniku a znečištění obsahu.

Olej Krill je dodáván v tvrdých kapslích namísto měkkých tobolek nebo jiného typu kapslové technologie. Tobolky používají k utěsnění dvoudílné kapsle, inovativní technologii „Fusion Technology“.

Technologie snižuje oxidační potenciál během procesu plnění kapslí - tzv. vytvořením „bubliny čerstvosti“.

2-dílné kapsle jsou hermeticky uzavřeny, aby se výrazně snížil potenciál úniku. Zvyšuje se tak trvanlivost pomocí příkladných plnicích a těsnicích procesů.

Technologie výroby kapslí je též důležitá pro špičkovou kvalitu produktu:

Ovlivňuje příjem omega 3 mastných kyselin naši dlouhověkost?

Telomery jsou specializované struktury chromozo­mů, které chrání integritu DNA a stabilitu chromozo­mů. Zkracováním délky telomer se buňky poškozují. Délka telomer člověka je ovlivněna genetickými i environmentálními faktory a má těsný vztah ke stárnutí a rozvoji některých chorob.

Vztah oxidačního stresu a zkracování telomer byl už několika studiemi prokázaný, stejně tak nutnost vyvažovat oxidační kapacitu stravou.

V roce 2010 vědci též zkoumali vztah zkracování délky telomer a příjmem omega 3 mastných kyselin. Závěrem lze konstatovat, že hladina omega 3 mastných kyselin, jako důležitá součást celkové antioxidační kapacity organismu, je jedním z faktorů, které ovlivňují délku telomer. 

zdroj: FARZANEH-FAR, R. et al. Association of marine omega-3 fatty acid levels with telomeric aging in patients with coronary heart disease. JAMA, 2010, roč. 303, č. 3, s. 250-257.

Proč zrovna lososový olej a jaký je rozdíl v kvalitě?

Losos je ryba s velmi krátkou životností, a proto jeho maso není tolik zaneseno toxiny a považuje se tak za nejčistší rybu. Dávejte si pozor na zdroj rybího tuku např. olej z tresčích jater - jater, přirozeného filtru těla, může obsahovat vyšší koncentrace toxinů (jako PCB).

Na rozdíl od většiny rybích olejů, které jsou extrahovány z vnitřností, lososový olej Dr. Mercola pochází z tuku a hlav (obsahuje velké množství lipidů) z čerstvě ulovených Sockeye pokých lososů, ne jater nebo jiných vnitřností, které jsou potenciálně nebezpečné z hlediska kontaminace. Dávejte si také pozor, zda olej obsahuje pouze jeden druh ryby ne směs různých druhů.aljassky losos

Lososový olej by měl pocházet výhradně z čerstvě ulovených Sockeye pokých lososů. U farmovaných zvířat je problém s kvalitou (díky diskutabilním krmným směsím), nižšímu obsahu omega 3 a kontaminaci různými parazity. Proto se používá dodatečná chemie, nic co byste chtěli jako vstupní surovinu pro tvorbu oleje.

Rafinace

Lososový olej se mikro filtruje, ne za vysokých teplot a destilace, a proto si zachovává svůj přírodní zdroj omega-3 mastných kyselin, vitaminu A a D.

Proč není dobrá rafinace?

Důkazy naznačují, že omega-3 mastné kyseliny mohou být poškozeny nebo změněny při vysokých teplotách. Rafinované rybí oleje jsou vystaveny vyšším teplotám během procesu molekulární destilace a dezodorace.

Rafinace napomáhá čištění (metoda SFE fragmentování - dle studie http://www.journals.elsevier.com/), ale problémem je vyšší použitá teplota. Např. olej z kalamářích jater je přirozeně plný těžkých kovů (mj. arzén, rtuť, cadmium, olovo...) rafinace metodou SFE dokáže výrazně redukovat obsah těchto kovů, ale není to zrovna metoda, kterou byste preferovali s ohledem na zachování přirozeného výskytu mastných kyselin a živin.

Kromě toho, chemické zpracování odstraňuje silný antioxidant (karotenoid astaxanthin), který umožňuje přírodní rozlišovací oranžový odstín, nejedná se tedy o 100% oranžovou rybu, uměle krmenou syntetickým astaxanthinem v chovných stanicích. Některé studie naznačují důležitost přirozeného výskytu živin a synergií v organismu, které jsou důležité pro vstřebávání a účinnost. Na rozdíl od uměle extrahovaných molekul omega 3 přidaných do džusů apod.

Lososový olej je pravidelně testován na čistotu a účinnost u NSF International a výrobce má certifikaci ekologického rybaření (www.msc.org).

Jaký lososový olej je pro vás nejlepší?mcs

 • Z čistého zdroje - velké množství omega-3 - mnoho rybích olejů jsou směsí různých druhů, které mohou mít vliv na omega-3 konzistenci. Doporučujeme jeden čistý typ ryb právě z tohoto důvodu. Ne kombinacím s rostlinnými oleji.
 • Poskytuje antioxidační živiny pro zachování a ochranu před volnými radikály (bez chemického zpracování).
 • Poskytuje vysoký obsah EPA a DHA - tyto dva základní tuky Omega-3 olejů, mají zásadní význam pro vaše zdraví.
 • Výrobní procesy musí zachovat životně důležité živiny - některé procesy naruší rybí olej přílišnou teplotou při výrobě nebo případně změnou struktury oleje.
 • Výrobce musí mít způsob čištění, vysoce kvalitní postup pro detekci a filtrování běžných toxinů jako rtuť, PCB a dalších toxinů a zajistit testování každé dávky.
 • Výrobce musí zajistit 100% kvalitní balení, aby nedocházelo k oxidaci obsahu (kapsle licaps jsou nepropustné pro vzduch)
 • Výhradně olej z pokých lososů. Farmované ryby jsou vystaveny většímu znečištění.
 • MSC certifikát (udržitelnost zdroje, ověřenost zdroje, to co je na etiketě platí, testování na kontaminaci).

Důležité tuky pro vaše zdraví (DHA a EPA).

Stejně jako svaly jsou vyrobeny z bílkovin a vaše kosti jsou vyrobeny z vápníku, lidský mozek se skládá z více než 60% strukturálních tuků. Horší je, že jíme umělé trans-tuky (margarín), nadměrné množství nasycených tuků (pozor na správný poměr omega 3 a 6) a rostlinných olejů s vysokým obsahem omega-6,9 mastných kyselin.

Obrovská převaha všech typů kyselin (omega 6,9) může narušit využívání menšího množství omega-3 mastných kyselin, které se do těla dostanou.

Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro optimální zdraví.

2 jednoduché způsoby, jak zlepšit své zdraví

 • Zvýšení příjmu antioxidantů
 • Zvýšení příjmu omega-3 mastných kyselin

Antioxidanty jsou pro vaše tělo způsob č. 1, jak neutralizovat volné radikály, ony škodlivé vedlejší produkty metabolismu, které poškozují buňky a tkáně v celém těle.

Vědecké výzkumy opakovaně prokázaly, že antioxidanty jsou základním kamenem při podpoře zdraví srdce, imunitního systému a paměti. Antioxidanty rovněž hrají roli při zpomalení prvních známek stárnutí.Kril olej benefity

Přestože mnohé potraviny antioxidanty obsahují, dnešní běžná nekvalitní strava obsahuje téměř vždy nedostatek těchto prospěšných akceptorů volných radikálů. Proto doporučuji zvýšit váš příjem antioxidantů jakožto cenný způsob optimalizace našeho zdraví.

Zpět na stránku s produkty

Upozornění:Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

6 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: