Graviola, 900 mg, 60 tablet, Medico Group

899,00 Kč

Graviola je silný antioxidant, vhodný potravinový doplněk u pacientů s onkologickým onemocněním, snižuje riziko oxidačního stresu, podporuje regeneraci a samoozdravné procesy těla. Dovoz sušených listů ze stromu Graviola (původ ekologické plantáže Peru).

Dostupnost: Momentálně nedostupné

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme

Graviola je silný antioxidant, který pomáhá neutralizovat volné kyslíkové radikály v krvi a tím napomáhá snižovat riziko oxidačního stresu. Volné kyslíkové radikály se podílejí na vzniku mnoha onemocnění.

Jedná se o extrakt z listů Gravioly (Annona muricata), což je ta lepší varianta s odkazem na "upozornění" v textu níže.
Graviola

Proč uvažovat o produktu Graviola?

 • Mnoho zdrojů a studií mj. NIH (National Institutes of Health) zmiňují slibné působení gravioly v inhibici tumorigenicity a metastáz pankreatických nádorových buněk.
 • Napomáhá k zániku nádorových buněk - testováno na HeLa (buněčná linie epitelových lidských buněk), nesmrtelná velmi invazivní buněčná linie včetně linie PC3. Po ošetření 75 mcg surového extraktu z listů Gravioly (Annona muricata) došlo až k 80% inhibici buněk. HeLa buňky byly odebrány z maligního karcinomu děložního čípku.
 • Proapoptotický účinek (programovaná buněčná smrt) - je připisován obsaženým acetogeninům (ref. studie z Univerzity Pardue, Indiana), kteří dokáží blokovat NADH oxidázu v membráně nádorových buněk. Blokují energii (ATP), kterou nádorové buňky potřebují ke svému přežití.
 • Výzkum acetogeninům dále připisuje potenciál zabíjet maligní buňky (rakovina prsu, vaječníků, střeva, prostaty, jater, plic, slinivky a rakovina lymfatických uzlin).
 • Některé zdroje naznačují účinek v případech parazitálních, bakteriálních infekcí a v případě doplňkové léčby herpes simplex
 • Graviola snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy (u pacientů již s nízkým tlakem doporučuji konzultovat užívání s lékařem).
 • Graviola má schopnost stimulovat mozkové receptory pro serotonin a může mít atidepresivní účinek a přispět tak k léčbě úzkostí (r. 1998 - Barrie Cassileth, PhD., Oncology Journal).
 • Dále pro pacienty se zvýšenou hladinou cukru a cholesterolu v krvi

Upozornění:

Nepřekračujte doporučené denní dávky (DDD).

Graviola je velmi silný produkt a též obsahuje annonacin, u kterého existují indicie naznačující toxicitu při trvalém předávkování a též se může objevit zhoršení motorických schopností. Větší riziko hrozí u extraktu z ovoce, kde je obsah vyšší než u extraktu z listů.

Nevhodné pro těhotné a kojící. Není určeno pro děti. Nevhodné pro pacienty s Parkinsonovou nemocí. V případě, že se rozhodnete pro užívání Gravioly, konzultujte s lékařem, u některých chemoterapeutik může dojít k zesílení účinku nebo naopak.

Graviola a její působení na buňky.

Pozitivní účinky Gravioly v případě blokování metabolické energie (redukce ATP) pro rakovinové buňky jsou způsobeny acetogeniny. Neberte proto společně s Koenzymem Q10, který naopak zvyšuje ATP, tedy koenzym může neutralizovat působení Gravioly. Probíhá výzkum, který naznačuje, že acetogeniny prioritně působí na rakovinové buňky s ohledem na jejich vyšší buněčnou aktivitu. Přesto se nedoporučuje kombinovat s produkty obsahující koenzym Q10 nebo jeho deriváty (ubiquinol, ubichinon). 

Co je potřeba vědět při dlouhodobém užívání:

Graviola disponuje antimikrobiálním efektem a ovlivňuje tak střevní biom. V případě dlouhodobějšího užívání je nutné doplnit vhodné probiotické kultury a trávicí enzymy (zdroj: Health Sciences Institute, Kathryn Mays Wright, M.A).

Výhody produktu Graviola

National Cancer Institute poprvé zkoumal Graviolu v roce 1976, studie byla neveřejná a sloužila pro interní účely. Jednalo se o první tvrzení protirakovinových účinků extraktu z listů. V roce 1997 tým z Purdue University v Indianě potvrdil efektivitu fytochemikálií, které dokáží zabíjet přeživší rakovinové buňky po aplikaci chemoterapie.

Graviola právě dokáže zlikvidovat MDR (multi-drug resistant) buňky, které mají vrozenou rezistenci na chemoterapii (typicky méně než 2% buněk). Pokud nedojde k počáteční likvidaci těchto buněk tak dojde k jejich opětovnému množení a to je začátek problému.

Acetogeniny v Graviole dokáží blokovat ATP - strůjce buněčné energie a tak způsobit smrt rezistentní buňky. 

Graviola a rakovina slinivky

Graviola působí tak, že inhibuje četné signální dráhy, které řídí jak pankreatické rakovinné buňky rostou, jak dlouho žijí a jak se rakovinné nádory šíří. Graviola také bojuje s viry, zabíjí parazity, snižuje záněty, a redukuje glykemické zatížení, které vede k diabetu. Zdravotní studie naznačují, že extrakt z Gravioly může být efektivní v případě léčby herpes simplex virus-1 ( Journal of Ethnopharmacology , 1998) a jiných virových infekcí.

 • silný antioxidant, který napomáhá k regeneraci a ochraně buněk
 • graviola je vhodný potravinový doplněk u pacientů s onkologickým onemocněním
 • příznivě doplňuje standardní onkologickou terapii a napomáhá k podpoře vitality během léčby
 • podporuje regeneraci a samoozdravné procesy těla
 • napomáhá k ochraně zdravých buněk a současně regeneruje buňky postižené

Původ produktu Graviola a dávkování

Graviola je kvalitní a certifikovaný čistě přírodní produkt společnosti MEDICO group v České republice. Doplněk stravy, který obsahuje extrakt výhradně z listů. Díky složkám obsažených právě v listech je vhodné Graviolu využívat jako samostatný jednosložkový doplněk, M Graviola má deklarovaný obsah 900 mg v 1 tabletě, doporučená denní dávka tedy již ve 2 tbl.

 • celá výroba probíhá za podmíneK GMP (Good manufactury practise), což je postup vymezující se pro výrobu léčiv
 • vysoký standard kvality a bezpečnost složení produktu M Graviola 900
 • dovoz sušených listů ze stromu Graviola (původ ekologické plantáže Peru) - následné zpracování do tablet

Graviola 900 mg dávkování:
- preventivní fáze - 1 tbl. denně (prevence, detox organismu, očista)
- terapeutická fáze- 2 tbl. denně ( např. při vysokém krevním tlaku, cholesterolu, při cukrovce, potíže s imunitou, onkologické onemocnění)

Zpět na stránku s produkty

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

6 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: