Pouze osvědčený a kvalitní sortiment
Doprava nad 5 000 Kč bez DPH zdarma
Poradenství k produktům pro zákazníky

Kril olej pro děti 60 kapslí

689,00 Kč

Dostupnost: Skladem

Krill olej pro děti je zdrojem jedinečných antioxidantů a omega 3 mastných kyselin. Obsahuje olej z korýše krunýřovky, který je loven v hlubokých antarktických mořích. Obsahuje kvalitní zdroj omega 3 mastných kyselin v kapslích licaps, které redukují oxidační potenciál a prodlužují trvanlivost.

Doporučujeme
Produkt, se kterým
máme výbornou
osobní zkušenost

Více informací

Kril olej – základní doplněk stravy pro děti

Kril olej pro děti Nyní je k dispozici základní doplněk stravy podporující soustředění a pozornost vašeho dítěte.

Energie je dobrá… do té doby, dokud je kontrolovatelná – a pokud umožňuje, aby se vaše dítě soustředilo, když je třeba. A za předpokladu, že se jeho jídelníček zakládá na zdravé stravě, potravinách bez konzervačních přísad, přídatných látek a barviv.

Obvykle děti mají nekontrolovanou míru energetické hladiny, nemohou se dost dobře soustředit, a žijí na dietě z párků v rohlíku, sýrových hamburgerů, limonád, a chipsů.

Jedí školní obědy s výživovou hodnotou „menší než nula“ a se svými stejně vybíravými přáteli vyměňují (nebo vyhazují) to, co se jim nelíbí.

Kril olej je nyní je k dispozici především pro vaše děti v jejich vlastní formě a v drobných tobolkách (Capliques) vyrobených právě pro ně.

Tyto drobné tobolky (Capliques) mají poloviční velikost. Lze je tak snadno spolknout, že všechny děti, které mohou polykat, je budou moci snadno užívat. Základní živina pro rozvoj vašeho dítěte

Co je to cholin a jak podporuje inteligenci vašeho dítěte?

Kiril pro děti

Věda nám říká, že cholin a kyselina dodekahexaenová (DHA) – dva z největších zdraví podporujících živin v čistém oleji z korýše krunýřovky – jsou zásadní pro rozvoj mozku kojenců a malých dětí.

Ve skutečnosti je DHA jedním z hlavních stavebních kamenů mozku.

Kyselina dokosahexaenová (DHA) je dlouhořetězová omega-3 mastná kyselina. Asi polovina mozku a očí se skládá z tuků, z nichž mnohé jsou DHA – základní živinou pro optimální funkci mozku a očí.

Kril olej pro děti také obsahuje kyselinu eikosapentaenovou (EPA), ale většina neurologických výhod omega-3-mastných kyselin je odvozena spíše od složek DHA než EPA.

DHA (cholin) je součástí mateřského mléka

DHA je přirozenou součástí mateřského mléka. Studie naznačují, že děti krmené mateřským mlékem dosahují vyššího skóre v oblasti duševního a vizuálních měření než děti krmené výživou bez DHA. Kojené děti mají jakožto skupina vyšší IQ. Doplňování DHA matkám během těhotenství a kojení rovněž prokázalo zvýšení IQ jejich dětí.

První rok života je rozhodující rok, který představuje výchozí bod pro zdravé tělo a mysl vašeho dítěte. Dostatek mateřského mléka bohatého na DHA v období, kdy se mozek rychle vyvíjí a roste, tak zajistí, aby vaše dítě plně rozvinulo svůj plný potenciál inteligence.

Nejen pro první rok života vašeho dítěte

Kiril pro děti

DHA – nezbytná po celý život, a to nejen v prvním roce.

DHA je důležitá pro optimální funkci mozku po celý život – nejen první rok. Většina suché hmotnosti vašeho mozku je lipid (tuk). Mozková činnost závisí ve velké míře na funkci jeho vnější, mastné voskové membrány, která působí jako elektrické nervové vedení.

V porovnání s ostatními tělesnými tkáněmi je obsah DHA v mozku velmi vysoký. Což dokazuje, že vaše potřeba DHA zůstává vysoká po celý život.

6 způsobů, jak DHA napomáhá zdraví vašeho dítěte

 • Podporuje silné kognitivní funkce tím, že podporuje optimální funkci neuronů
 • Podporuje schopnost soustředit se
 • Má vliv na řízení motorické části mozku, které hrají významnou roli při svalových funkcích a koordinaci
 • Podporuje normální sociální rozvoj
 • Poskytuje zvýšenou ostrost vidění
 • Podporuje duševní zdraví

Svalová kontrola nemusí na první pohled vypadat jako příliš rozhodující, kromě sportu. Je však zásadní pro proces koordinovaného psaní, stejně jako nezbytná k sezení v klidu během vzdělávacích činností, aniž by se dítě ošívalo, pobíhalo kolem, kopalo, atd.

Ostrý zrak také ovlivňuje schopnost dítěte učit se. Schopnost rozlišit mezi dvěma písmeny ve slově, vidět, co učitel píše na tabuli a ještě mnohem více, to jsou každodenní příklady toho, jak ostrý zrak může ovlivňovat náš život.

Proč je cholin (DHA) tak důležitý?

Kiril pro děti

Cholin je fosfolipid – sloučenina, která obsahuje tuky a vodu rozpustné složky. Fosfolipidy jsou základní součástí vašich buněčných membrán.

Cholin se nachází ve vás a v mozku vašeho dítěte a hraje roli v produkci acetylcholinu – neurotransmiteru potřebného pro paměť, jiné mozkové funkce a svalové kontroly.

Neurotransmitery převádějí signály z nervových buněk do jiných buněk.Cholin produkují játra a ve významném množství se vyskytuje v mozku dítěte. Je nezbytný pro integritu všech lidských buněčných membrán.

Pomáhá také podporovat funkci a hladiny správného cholesterolu v těle – něco, co lze považovat za zvlášť důležité, pokud vaše dítě postrádá kvalitní a ekologickou stravu, maso a zeleninu.

Jak pomáhá olej z krilu?

Kril olej pro děti podporuje zvýšenou pozornost a koncentraci pro optimální učení.

 • Stimuluje růst neuronů a vývoj včetně posílení synapsí. Mozek je rozsáhlý komplex systému odesílání nervových buněk a příjmu signálů (elektrické impulsy), přes styčné body, tzv. synapse. Toto se děje v malém prostoru mezi dvěma buňkami.
 • Jeden neuron může tvořit synapse až s 1000 jinými neurony. Sofistikované funkce jako je učení a paměť vyžadují vysoce kvalitní odesílání neuronových signálů.
 • Podporuje koncentraci a klid při stresové situaci tím, že podporuje optimální hladiny dopaminu v mozku. Dopamin je neurotransmiter, který podporuje motorický vývoj a soustředění a také hraje důležitou roli při mnoha složitých mozkových procesech.
 • Chrání činnost mozku tím, že podporuje optimální funkci glutamátu. Glutamát a GABA (kyselina gama-aminomáselná) jsou považovány za ‚tahouny‘ neurotransmiterů v mozku. Společně pracují na kontrole mozku a celkové úrovni dráždivosti, která ovládá mnohé procesy v těle.
 • Chrání všechny buňky v těle
 • Podporuje optimální zdraví krevních lipidů

Tělo potřebuje omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem. Při nedostatku dokáže převést ALA (kyselina alfa-linolenová) na EPA (kyselina eikosapentaénová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) ale pouze cca 5 % z potravy.

Omega 3 benefity

Omega 3 jsou esenciální pro optimální fungování řady funkcí v těle. Kril olej je ideální zdroj pro vybalancování poměru k ostatním mastným kyselinám (omega 6, 7 a 9). Platí, že čím více jíte omega 6, 7, 9 (maso, mléčné výrobky, rostlinné oleje, oříšky, semena, přebytek běžných zprocesovaných potravin a tuků) tím více potřebujete omega 3 ve stravě.

Ideální poměr mezi omega 6 a omega 3 je cca 1:1 nebo 2:1, obyčejně máme daleko vyšší poměr např. u americké populace to je 20:1, což není ideální z hlediska lipidového profilu, LDL a HDL.

Nezapomeňte na rostlinné zdroje (chia, konopné a lněné semínko), nicméně pozor na kvalitu (není semínko jako semínko) - tedy čistý zdroj (ryba, kril) nejsou schopny nahradit. Rostlinné zdroje obsahují přirozeně kyselinu alfa linolenovou (ALA).

ALA je prekurzorem DHA a EPA, tedy záleží na enzymu, který nefunguje dobře u mnoha lidí. Navíc dokážete konvertovat cca 5 % na EPA a menší množství na DHA (cca 1%). Většina kyseliny alfa linolenové, kterou získáte z rostlinných zdrojů, je oxidována nebo převedena na okamžitou energii. Proto je důležité doplňovat zdroje DHA a EPA nezávisle (kril, sardinky, pouze divoký losos).

 
Vylepšená receptura pro lepší biologickou dostupnost omega-3 mastných kyselin. Omega-3 kyseliny jsou vázané na fosfolipidy, které slouží jako nosiče EPA a DHA. 

Bohužel, standardnímu rybímu oleji (a obecně jakémukoli oleji) chybí tento komplex fosfolipidů. Místo toho obsahuje omega-3 mastné kyseliny v méně příznivé formě volných triglyceridů. Fosfolipidy umožňují snadnější průchod omega-3 mastných kyselin přes střevní stěnu.

3 důvody proč je kril olej od Dr. Mercola správnou volbouMSC logo

1) Kril olej je zpracováván přímo na speciálně upravené lodi, proto nedochází k jeho oxidaci při dalším převozu.

2) Marine Stewardship Council certifikát - přísná pravidla pro ekologické rybaření 

3) Patentovaná technologie kapslí Licaps (výrazně redukuje oxidační potenciál a prodlužuje trvanlivost)


Technologie výroby kapslí je též důležitá pro špičkovou kvalitu produktu:

Kvalita balení rozhoduje

Licaps

Proč Dr. Mercola nedoporučuje soft-gel tobolky:

 • soft gel je standardem, který obsahuje plastifikátory pro poddajnost a měkkost
 • plastifikátory vytvářejí mikrochanelling v želatině (určitá propustnost vzduchu a vůně obsahu)
 • propustnost soft gelu vede k oxidaci a degradaci obsahu

Dr. Mercola využívá patentované kapsle LICAPS® od výrobce Capsugel.

Proč není dobrý klasický rybí olej?

V dokonalém světě by vaše dítě mělo získat DHA a cholin, který potřebují ve své stravě zejména z ryb. Mnohé děti však mají k rybám spíše averzi, možná i úplnou nechuť.

Kromě toho studie dokazují, že konzumace ryb může vaše dítě vystavit potenciálně vysokému stupni kontaminace z průmyslových škodlivin a toxinů jako je rtuť, polychlorované bifenyly, těžké kovy a radioaktivní jedy.

FDA (Food and Drug Administration) a EPA (Environmental Protection Agency) vydaly informační zprávy s varováním před některými druhy ryb a korýšů v souvislosti s konzumací malými dětmi, těhotnými ženami a kojícími matkami.

Rybí olej rychle oxiduje.

A další problém, rybí olej velmi rychle podléhá zkáze. Oxidace nalezená v rybím oleji vyžaduje velké množství antioxidantů, aby se zabránilo tvorbě volných radikálů. Takže konzumace doplňkových antioxidantů se stává nezbytným kompenzačním opatřením pro vaše zdraví obecně.

Nyní Kril olej pro děti řeší toto dilema tím, že jednoznačně a synergicky kombinuje antioxidanty a omega-3-mastné kyseliny nezbytné pro nejlepší zdraví a vývoj mozku vašeho dítěte.

Pozor na rybí tuk

Kiril pro děti

Dříve se doporučovalo užívat rybí tuk, aby se tak zvýšil váš příjem omega-3 mastných kyselin. Vysoce kvalitní rybí tuky jsou jistě skvělé produkty s významným přínosem pro zdraví. Mají však i své stinné stránky. Jako např. že rybí tuk má nízký obsah antioxidantů. Pokud zvýšíte příjem omega-3 esenciální mastné kyseliny konzumací rybího tuku, ve skutečnosti tím zvýšíte vaši potřebu ještě větší antioxidační ochrany.

Proč? Rybí tuk se velmi rychle kazí. Antioxidanty jsou nezbytné k tomu, aby zajistily, že rybí tuk není zoxidovaný a že nežluknul uvnitř vašeho těla. Jak jsme již zmínili, oxidace vede k vytvoření nezdravých volných radikálů.

Takže musíte konzumovat další antioxidanty pro vaše zdraví obecně, a to kvůli vaší zvýšené potřebě antioxidantů při užívání rybího tuku.

7 důvodů proč kril olej vítězí nad rybím tukem?

 • MNOHEM lepší absorpce než rybí tuk

To znamená, že si můžete vzít 1/5 dávky – raději 2 malé kapsle než 10 velkých. Vazba fosfolipidů zvyšuje biologickou dostupnost omega-3 mastných kyselin, zlepšuje poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin a podporuje zdravé fungování buněčné membrány. *

 • Jedinečná antioxidační ochrana

Unikátní antioxidanty – včetně astaxanthinu a nebývalých mořských flavonoidů – vás může ochránit před vlivem volných radikálů. *

 • Bez znečištění

Kril se nachází na dně potravního řetězce a loví se daleko od znečištěných oblastí v nedotčených vodách moře kolem Antarktidy. Takže nemusíte mít obavy z nebezpečného hromadění rtuti, polychlorovaných bifenylů, těžkých kovů a jiných toxinů.

 • Trvalá zásoba

Kril představuje vysoce obnovitelný zdroj. Jedná se o největší biomasu v oceánu a tam prostě není žádné riziko nadměrného lovení.

 • Stabilita

Kril olej je stabilnější a odolnější proti žluknutí než běžný rybí tuk. To znamená, že vydrží déle a nebude oxidovat ve vašem těle z důvodu žluknutí. Vydrží až dva roky při pokojové teplotě. (Prosím, chraňte jej před chladem.)

 • Bez rybí pachuti, refluxu nebo jakýkoliv jiných nežádoucích účinků

Ačkoliv užívání rybího tuku často vede k nežádoucím účinkům jako je rybí pachuť, reflux nebo říhání, nestane se tak s Kril olejem. Ani při vysokých dávkách nebyly zaznamenány žádné nežádoucí účinky.

 • Obnovitelný zdroj potravy

Kril představuje obnovitelný potravinový zdroj, udržitelný a příznivý k životnímu prostředí.

7 tipů pro zdravější dítě

 • Dopřejte svému dítěti náskok do života. Potravinový doplněk s olejem z krunýřovky je důležitý před a během těhotenství a během kojení. DHA a cholin jsou nezbytné pro vývoj mozku a IQ vašeho dítěte. Vaše dítě je zcela závislé na vás a jen vaším prostřednictvím získává v prvních třech měsících života tyto živiny. Mimochodem Kril olej pro děti podporuje i vaše celkové zdraví, duševní a pozitivní naladění jak v průběhu, tak i po těhotenství.
 • Kojte vaše dítě, pokud je to vůbec možné, co nejdelší možnou dobu. Kojenci dostávají nezbytnou DHA prostřednictvím vašeho mateřského mléka. Čím déle, tím lépe, v tomto případě. Pokud můžete pokračovat v kojení během prvního roku, dáte tak vašemu dítěti ještě větší náskok pro jeho budoucí zdraví v životě.
 • Ujistěte se, že vaše dítě jí kvalitní stravu (v bio kvalitě, je-li to možné) maso a vegetariánskou stravu. Časný vliv na trénování chuťových pohárků vašeho dítěte, aby jim zachutnala vegetariánská strava, jim později a během celého dětství usnadní odolávat tlaku vrstevníků na nezdravé potraviny. Vyvarujte se za každou cenu sladkostem a všem jídlům s umělými barvivy, konzervačními látkami a s vysokým obsahem fruktózy kukuřičného sirupu.
 • Veďte dítě od útlého věku ke každodennímu cvičení. Ať je sport součástí vašeho společně stráveného času. Procházky, jízda na kole, badminton, běhání se psem, skákání přes švihadlo, střílení na koš… a bude legrace!
 • Dopřejte sobě i dětem čistý vzduch tím, že nekouříte a omezíte toxiny z čisticích prostředků.
 • Posilujte imunitní systém vašeho dítěte tím, že mu dáte kvalitní probiotika v případě potřeby. Když se děti ostatních potýkají s bacily ve škole, budete rádi, že má vaše dítě silný imunitní systém.
 • Nahraďte čisticí prostředky, mýdla a šampony obsahující nebezpečné látky jako parabeny, minerální oleje, parafíny, vazelínu z ropy, natrium-lauryl-sulfát, nebo lauryl síran (SLS), natrium-laureth-síran (SLES), akrylamid, propylen glykol. Nemusíte zbytečně riskovat vznik potenciálních problémů.


Zpět na stránku s produkty

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék a není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu. Účelem informací zde uvedených není zvýšení spotřeby a výdeje produktů. Nevybízíme vás k nevhodnému, nestřídmému nebo neopodstatněnému užívání produktů. Vždy si pečlivě prostudujte příbalový leták, účinné látky a použítí produktů konzultujte s lékařem nebo lékárníkem.

Dostupnost: Skladem

6 Ostatních výrobků ve stejné kategorii: