Your browser does not support JavaScript or You have disabled it. Most of the features will not work so please enable JavaScript!

Vodní filtr Counter TOP AQ-4000W

3 399,00 Kč

Counter Top filtr značky Aquasana, AQ-4000W je vodní filtr na bázi granulovaného aktivního uhlí a zeolitu. Je snadno instalovatelný, vhodný pro domácnost či firmu. Odstraňuje chlór, těžké kovy, pesticidní látky, těkavé organické látky a mechanické nečistoty. Filtr je určen na doúpravu domácí pitné vody z vodovodního řadu. Claryum technologie filtruje 77 kontaminantů včetně zachování skvělé chuti.

Dostupnost: Momentálně nedostupné

 • O produktu

 • Nejčaštější dotazy

 • Detailní informace, složení

Doporučujeme

Aquasana, Counter Top je vodní filtr na bázi granulovaného aktivního uhlí a zeolitu. Je snadno instalovatelný, a proto vhodný pro každou domácnost či firmu. Odstraňuje chlór, těžké kovy, pesticidní látky, těkavé organické látky a mechanické nečistoty. Balení včetně filtračních vložek.

Claryum technologie zajišťuje filtraci 77 kontaminantů včetně zachování skvělé chuti. Seznam filtrovaných kontaminantů dle certifikace filtru najdete na konci článku.

filtrace

Zlepšuje kvalitu, chuť a vůni vody, a odstraňuje vše škodlivé z kohoutkové vody. Filtr je vhodný pro soustavné užívání.

Přesvědčte se o bezvadné chuti a kvalitě vody a dejte si skleničku v naší lékárně Řepy na Praze 6 (adresa v kontaktech).

Certifikovaná filtrační technologie Claryum® odstraňuje více než 97% chloru a chloraminu, také odstraňuje:

 • těžké kovy (olovo, rtuť)
 • cysty odolné vůči chlóru (giardia, cryptosporidium)
 • organické chemikálie (herbicidy, pesticidy, VOC a MTBE)
 • některé produkty z kategorie léčiv (estron a ibuprofen)

Claryum® selektivní filtrační technologie uchovává přirozeně se vyskytující minerály prospěšné ve vaší vodě, jako je vápník, draslík a hořčík.

Dr. Mercola využívá dlouhodobě pro svoje filtry technologii značky Aquasana, i to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli Aquasanu zařadit. Filtraci máme oficiálně prověřenou od roku 2011 a osobně otestovanou dlouhodobým používáním.

Věříme, že co nejvíce přirozené zachování klastrů vody má svoje benefity, než přístup filtrace přes reverzní osmózu, resp. destilaci vody + remineralizaci. Kdo hledá 100% čistou vodu může zvolit reverzní osmózu. Každá technologie má svoje pro a proti - můžete se nás zeptat rádi vysvětlíme.

Testováno dle NSF standardů

NSFNSF/ANSI 42, 53, 401 a P473

studena vodaUrčeno výhradně pro studenou vodu.
labTestováno v laboratoři.
stitNepoužívat pro mikrobiologicky závadnou vodu. Pouze pro vodu z vodovodního řádu.
mikroCertifikováno pro snížení obsahu cyst.

Snadné zapojeníprepinac filtru aquasana counter top

Filtr AQ-4000W je snadno instalovatelný na vodovodní baterii kuchyňské linky a jednoduchým způsobem se ovládá.

Nevyžaduje elektrické zapojení. Vše, co potřebujete k instalaci, je součástí balení.

Přepínací ventil na baterii vyžaduje klasický základní závit sítka (20 mm v průměru).

Na jiné typy baterií nepůjde nainstalovat.

Vše co potřebujete k instalaci je součástí balení.

Instruktážní video:

Unikátní filtrační technologie

Filter Counter Top používá selektivní filtraci. Moderní technologie pomáhá odstranit škodlivé nečistoty jako trihalometany a olovo, ale zachovává prospěšné minerály včetně draslíku a vápníku.

Exkluzivní pětifázový duální systém zásobníků odstraňuje nejprve sloučeniny, jako jsou chlór a sediment, a v další fázi umožňuje zaměřit se na více obtížný úkol, a to odstranění olova a syntetických chemikálií.

Patentovaný dvojí filtrační systém

Counter Top filtr používá kombinaci uhlíkové filtrace, iontové výměny a submikronové filtrace k výrobě skvěle chutnající a zdravější vody. Voda vyniká vynikající chutí.jak funguje counter top filtr

 • filtrační vložka „A“ odfiltruje největší znečištění – až ve velikosti 5 mikronů (0,005 mm). To zahrnuje jemné částice (zákal) a chlór.
 • Odstranění organických kontaminantů (pesticidních látek a trihalomethanů), koncentrovaných látek a toxických nečistot umožní druhá filtrační vložka „B“ až do velikosti 0,5 mikronů (0,0005 mm).

Nejlepší možný komplexní systém filtrace – granulované aktivní uhlí a zeolit

Granulované aktivní uhlí je dle EPA (Enviromental Protection Agency, www.epa.gov) nejlepší dostupná technologie pro odstranění organických chemických látek jako jsou pesticidy herbicidů a průmyslové chemikálie.

Unikátní technologie nabízí vynikající filtrační schopnosti s možností přesně kombinovat různá média (pětifázový duální systém).

Counter Top filtr umožňuje selektivně odstranit celou řadu nečistot. Spolehlivě odstraňuje vedlejší produkty chlóru a chlóru odolné organismy, parazity a prvoky – Giardia a Cryptosporidium jsou fyzicky filtrovány absolutním filtrem 0,5 mikronů (0,0005 mm).

Jedinečná submikronová struktura pórů je výhoda při snížení obsahu cyst. Vytvořením submikronové fyzické bariéry dojde k eliminaci nebezpečných organismů, jako je Cryptosporidium a Giardia.

Vysoká odolnost vůči běžně používaným dávkám chlóru nebo oxidu chloričitého je typická zvláště pro prvoky rodů Cryptosporidium a Giardia, resp. pro jejich trvalá stádia (oocysty a cysty).

Principy patentované iontové výměny pro lepší filtraci vodyCounter top aquasana filter

 • Olovo je redukováno procesem komplexní iontové výměny, která nahrazuje škodlivé ionty olova zdravými ionty draslíku.
 • Herbicidy, pesticidy, průmyslová rozpouštědla a další syntetické chemikálie jsou odstraněny pomocí absorpce.
 • Vedlejší produkty chlóru a chlóru odolné organismy, parazité a prvoci Giardia a Cryptosporidium jsou fyzicky filtrovány absolutním filtrem 0,5 mikronů (0,0005 mm).

Iontová výměna je určena pro odstranění rozpuštěných solí ve vodě. Counter Top filtr změkčuje vodu a obstarává výměnu potenciálně škodlivých iontů ve vodě za zdravé ionty. Tím neutralizuje škodlivé účinky a tvorbu vodního kamene.

Pro delší životnost

Ucpání je běžný problém jednoduchých filtračních systémů. Systém duálních zásobníků eliminuje tento problém tím, že samostatný první filtr odstraní větší nečistoty. Tím se výrazně prodlouží životnost filtrační kazety, ale také rychlejší průtok čisté vody.

Přísné testování v USA a v České republice

Counter Top vodní filtr byl testován v USA podle NSF standardů (http://www.ns­f.org; NSF Standards 42 a 53) a velmi přísných platných předpisů ve státě Kalifornie ministerstvem zdravotnictví. Výrobek prošel úspěšně náročným testováním v České republice dle vyhlášky č. 409/2005 Sb., o hygienických požadavcích na výrobky přicházející do styku s pitnou vodou a na úpravu vody.

Testování provedl Zdravotní ústav se sídlem v Plzni v Centru hygienických laboratoří. Tento filtrační systém byl testován výrobcem na 200% kapacitě umožňující značnou rezervu výkonu.

Seznam látek, které Counter Top filtr účinně odstraňuje z kohoutkové vody naleznete ke stažení na konci tohoto textu.

analýza filtru Dr. Mercola

Individuální test filtračních vložek

Váha nepoužitých filtračních vložek

 • Modrá filtračí vložka B – 189 g
 • Bílá filtrační vložka A – 187 g 

Váha použitých filtračních vložek po 9 měsících používání:

 • Modrá filtračí vložka B – 283 g (vysušeno před vážením)
 • Bílá filtrační vložka A – 284 g (vysušeno před vážením)

Celkem za 9 měsíců užívání filtru došlo k zachycení cca 191 g nečistot z kohoutkové vody. Měření proběhlo na Praze 9. Hodnoty jsou přibližné a odrážely aktuální stav, u každého vodovodního řádu a vložky očekávejme proto různě odlišné hodnoty kvůli odchylkám díky procesu zavodnění vložky.

Doporučuji vždy sledovat vodu a průtok filtru, jakmile se bude blížit doba výměny (6 měsíců). Pokud dojde třeba k havárii nebo se uvolní více nečistot do vody než je obvyklé, může dojít k dřívějšímu zanesení.

filtr pouzity

Jak vyměnit filtr?

Co budete potřebovat?

vymena filtru aquasana

Uzávěry je potřeba dotahovat a povolovat s citem. Klíč Vám poskytne ideální páku pro uvolnění. Ideální je použít maticový konec klíče.

Více informací:

Jaká je ta nejlepší možnost vodního filtru?

Ideální případ je filtrační systém, který nabízí různé metody k odstranění různých nečistot. Většina systémů se však nezabývá kombinovaným odstraněním organických a anorganických nečistot.

Filtr ve stylu karafy nebo džbánu
Tento filtr ve stylu džbánu s protékající vodou je obvykle nejméně účinný filtr, pokud jde o odstranění škodlivých kontaminantů.

Je certifikovaný na odstranění pouze pěti látek, tento filtr je určen především pro zlepšení chuti a vůně. Nejdůležitější a typické je, že neodstraňuje nebezpečné trihalometany, těkavé organické sloučeniny a parazity.

Filtr na bázi reverzní osmózy
Reverzní osmóza (RO) odstraní více nečistot. Nicméně odstraňují z vody rovněž přírodní minerální látky. Můžete do této vody přidat zpět nezbytné minerály, ale je to další krok, na který musíte pamatovat, abyste měli přirozeně zdravou vodu. RO filtry jsou proto také trochu dražší.

Filtr s iontovou výměnou
Iontová výměna je určena k odstranění rozpuštěných solí ve vodě, jako je vápník. Tento systém vlastně změkčí vodu nebo vymění přírodně vytvořené minerální ionty ve vodě za vlastní ionty, čímž neutralizuje jejich škodlivý účinek vytvořením vodního kamene.

Systém iontové výměny byl původně využíván v kotlích a ostatních průmyslových situacích, než se stal populární také v zařízeních na domácí čištění vody, které obvykle pro vyšší účinnost kombinují s uhlíkovým systémem.

Destilační filtr
Destilace je jednoduchý proces s vroucí vodou na vytvoření páry. Pára se ochlazuje, kondenzuje a tvoří kapičky vody bez minerálů, které jsou uloženy v zásobníku. V kombinaci s uhlíkem je výsledek typicky 99,9% čistá voda bez kontaminantů.
Stejně jako filtr reverzní osmózy, jsou i zde odstraněny všechny zdravé minerály.

Filtry se zrnitým uhlíkem a filtry s uhlíkovým blokem
Jedná se o nejběžnější typy instalující se na / pod pracovní desku kuchyňské linky.

Granulované filtry s aktivním uhlíkem a systémy uhlíkových bloků mají stejný proces odstraňování kontaminantů – adsorpci, což je chemická nebo fyzikální vazba kontaminantů na povrchu filtračního média.

Granulované aktivní uhlíky jsou uznávány agenturou na ochranu životního prostředí EPA jako nejlepší dostupná technologie pro odstranění organických chemických látek, jako jsou herbicidy, pesticidy a průmyslové chemikálie. Nicméně, jedno negativum granulovaných uhlíkových filtrů je to, že sypký materiál uvnitř se může spojovat a voda si pak začne vytvářet stezky přes uhlíkový materiál a může tak unikat filtrování.

Uhlíkové bloky nabízejí stejnou vynikající filtrační schopnost, ale jsou komprimovány uhlíkovým médiem v pevné formě. To eliminuje spojování uhlíků a dává možnost přesně kombinovat více médií ve filtračním zásobníku. Tím, že kombinuje různá média, může být dosažena schopnost selektivně odstranit širokou škálu kontaminujících lá­tek.

Struktura submikronových pórů poskytuje další výhody plynoucí z redukování parazitických prvoků. Vytvořením submikronové fyzické bariéry může filtr eliminovat nebezpečné organismy, jako jsou Cryptosporidium a Giardia.

Co je ve vaší sklenici vody?

sklenice

Věděli jste, že nejčistěji vypadající voda nemusí být nutně nejzdravější? Někdy největší nebezpečí pitné vody nemusí být vidět, může být bez chuti i bez zápachu. Nečistoty v pitné vodě mohou pocházet z různých zdrojů.

Existuje mnoho různých toxických syntetických chemických látek používaných v dnešní společnosti. A jejich seznam bohužel roste každý rok.

Aby toho nebylo málo, dokonce i některé přirozeně se vyskytující látky mohou být škodlivé, když skončí v pitné vodě.

Pak je tu otázka úpravy vody a nesčetné množství znečišťujících látek, které mohou vyplynout z procesu dezinfekce. Konečně, distribuční systémy a potrubí tvoří nebezpečí samy o sobě.

Buďte si jistí, že vaše pitná voda podléhá mnoha, mnoha potenciálním místům kontaminace. A upřímně řečeno, tato potenciální rizika se mohou lišit od jednoho vodního zdroje ke druhému.

Aby vaše voda byla bezpečná na pití, vaše místní úpravna vody s největší pravděpodobností přidá chlór, oxid chloričitý nebo chloraminy.

Praxe přidání chlóru do pitné vody začala v pozdních letech 1800 a v roce 1904 se stala standardem v úpravě vod, a většinou to tak zůstalo dodnes.

Zatímco chlór účinně zabíjí škodlivé, nemoc způsobující mikroorganismy, dochází ve stejnou dobu obvykle k jinému nežádoucímu vedlejšímu účinku.

Dodávky vody přirozeně obsahují organické látky, jako jsou rozpadající se vegetace. Dezinfekční látky s obsahem chloru s nimi reagují a vytvářejí toxické vedlejší produkty chemické dezinfekce.

Potenciálně nebezpečné účinky vedlejších produktů dezinfekce

Některé z více nebezpečných vedlejších produktů dezinfekce jsou vytvořeny z chlórování vody a obsahují trihalometany (THM) a těkavé organické sloučeniny (VOC).

Tyto vedlejší produkty chlóru mohou vyvolat tvorbu volných radikálů v těle.

Tři vedlejší produkty dezinfekce, kterým bychom se měli vyhnout za každou cenu

Zde jsou některé z více nebezpečných vedlejších produktů chlorace, a jejich přidružené podezření na nežádoucí účinky:

Trihalometany (THM):

 • Způsobují rakovinu u laboratorních zvířat
 • Vyvolávají tvorbu volných radikálů v těle

Těkavé organické sloučeniny (VOC):

 • Vedou k depresi centrálního nervového systému a způsobují ospalost
 • Mohou dráždit kůži a sliznice

Kyselina halogenoctová (HAA):

 • Představuje třídu B2 pravděpodobnosti lidského karcinogenu
 • Může vyvolat onemocnění jater u pokusných zvířat na velmi vysoké úrovni

Některé z nejčastěji nalezených látek obsahují:

 • MTBE (methyl-terc-butyl éter) – chemickou látkou přidávanou do paliva pro zvýšení oktanového čísla, při vysokých dávkách potenciální lidský karcinogen

Proč vaše tělo potřebuje zdravou vodužena s vodou

Vaše tělo závisí na čisté vodě, aby plnilo své denní funkce jako je trávení, teplota, krevní regulace, dýchání a detoxikace.

Zejména schopnost vašeho těla odplavit toxiny a řádně vstřebávat živiny do značné míry závisí na hojném přísunu čisté vody bez chemikálií. Čím více stresu, toxinů a škodlivin, tím více vody potřebuje.

Množství a kvalita vody, kterou používáte, do velké míry ovlivňuje schopnost vašeho těla zbavit se přebytečného tuku a správně udržovat největší plochu vašeho těla, kůži.

Zatímco celé vaše tělo je tvořeno ze 72 procent z vody, vaše pokožka je 80 procent vody. Voda je potřebná pro udržení pružnosti vaší pokožky a tvoří bariéru proti vlhkosti.

Vaše krev tvoří více než 90 procent vody, a používá vodu k dopravě kyslíku, živin a protilátek v celém těle.

Kolik vody vaše tělo opravdu potřebuje?

Osm sklenic vody denně je dobrý start, ale vaše tělo může potřebovat více.

Dobrým pomocníkem je použít jako vodítko barvu moči. Pokud jste dobře hydratovaní, měla by být vaše moč být jasná, nebo téměř průzračná.

Upozorňujeme, že toto vodítko nefunguje, když užíváte doplňky vitamínu B s riboflavinem, který mění barvu vaší moči na jasně žlutou.

Podle odhadů více než dvě třetiny všech lidí nepijí dost vody a trpí určitým stupněm dehydratace.

Věděli jste, že jen 5 procent poklesu tělních tekutin může způsobit 25 až 30 procentní ztrátu energie?

Bohužel mnoho lidí se obrací na stimulanty jako je kofein a cukr, aby posílili své energetické hladiny, když se cítí vyčerpaní.

Problém je, že tyto látky jen dále zvyšují vaši potřebu vody, stejně jako potenciálně způsobují nesčetné množství dalších zdravotních problémů.

Příště, až budete cítit pokles vaší energie, dopřejte si v pohodě plnou sklenici vody a uvidíte, jestli zaznamenáte rozdíl v tom, jak se cítíte.

Pamatujte na vaše děti – také ony potřebují čistou vodu

Děti potřebují na půl kila své tělesné hmotnosti třikrát více vody než dospělí. Protože jejich imunitní a detoxikační systémy nejsou ještě plně vyvinuty, působí na ně mnohem více jakékoliv nežádoucí účinky nečistot ve vodě.

Zvláště olovo je pro děti nebezpečné. Ve zdrojích pitné vody se rovněž začínají objevovat pesticidy a herbicidy. Vzhledem k tomu, že děti ve vývoji nejsou plně schopné odstranit je ze svého těla, vědci stále více nabývají podezření, že je to jeden důvod k explozi počtu případů autismu a ADHD.

Porucha pozornosti a hyperaktivní chování u dětí byly spojené se změnami hladiny hormonů štítné žlázy, proto ona podrážděnost a agresivní chování. Pesticidy a herbicidy mají prokazatelně nepříznivý vliv na hormony štítné žlázy.

Nejoblíbenější řešení – ale je nejzdravější?

par s lahvi

Pitná balená voda otevírá celou řadu nových otázek ohledně zdraví a životního prostředí.

Je pití balené vody řešením?

Mnoho lidí si zřejmě myslí, že ano.

Balená voda představuje zdaleka nejrychleji rostoucí segment nápojového průmyslu s ročním obratem přesahujícím 19 miliard korun.

Jak průmysl balené vody vytvořil takový požadavek na zboží, které je k dispozici zdarma?

Úhlednými marketingovými taktikami a využitím laxních právních předpisů.

Přehráváním zprávy, že balená voda je čistší, a proto zdravější, vytvořil průmysl balené vody úspěšně jeden z nejvíce neuvěřitelných podvodů století.

Problém balené vody

znecisteni

Alarmující dopad na životní prostředí mají vyřazené plastové lahve na vodu.

V době, kdy právě čtete tuto jednu krátkou větu, je na celém světě vyhozeno přes 8000 prázdných lahví na vodu.

Podle Institutu kontejnerové recyklace je v samotných Spojených státech vyřazeno více než 67 milionů plastových lahví na vodu každý den. To je dost prázdných plastových lahví na to,

 • aby naplnily 5500 popelářských aut každý den
 • pohřbily ostrov Manhattan do hloubky jedné stopy každý den
 • aby se ovinuly kolem planety 149 krát ročně

Prázdné plastové lahve se neznehodnocují snadno, staly se hlavním zdrojem znečištění po celém světě.

Ve skutečnosti tvoří značnou část vyřazených odpadků vířících v Tichém oceánu jen několik set kilometrů od pobřeží.

Tento obrovský plastový „guláš" je v současné době větší než dvojnásobek velikosti Texasu a rychle roste.

Problematika odpadů není jediný problém. Podle Sierra Clubu samotné Spojené státy používají 1,5 milionu barelů ropy, aby vyrobily všechny láhve, které pak každý rok budeme vyhazovat.

A spolu s olejem přicházejí nechtěné toxiny. Zpracováním plastové láhve na vodu se do životního prostředí uvolňují toxické látky jako nikl, ethylbenzen, ethylenoxid a benzen.

Zpět na stránku s produkty!

Seznam filtrovaných kontaminantů dle certifikace filtru:

Dostupnost: Momentálně nedostupné

Ke stažení